Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Mammografia - podsumowanie
Po zakończeniu trzydniowej akcji profilaktycznych badań mammograficznych wiemy już, że z bezpłatnych badań skorzystały 294 panie. NFZ pokryje koszt badań Pań pomiędzy 50 a 69 rokiem życia, które w przeciągu 2 lat nie miały wykonanego badania. Koszt badań Pań, które nie obejmuje przedział wiekowy wyznaczony przez NFZ, lub mieszczą się w przedziale wiekowym ale miały wykonane w ostatnich dwóch latach badanie i są mieszkankami Helu, pokryje Urząd Miasta Helu. Burmistrz Helu wyasygnował odpowiednią kwotę z budżetu miasta Helu w ramach Profilaktyki i promocji Zdrowia na pokrycie kosztu badań.
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem profilaktycznymi badaniami mammograficznymi w czasie trwania trzydniowej akcji nie mogły być zbadane wszystkie chętne Panie. Burmistrz Helu wyszedł naprzeciw oczekiwaniom Helanek i zaprosił Mammobus ponownie do Helu. Mobilny Mammobus przyjedzie do nas w przeciągu najbliższego miesiąca a Burmistrz Helu – Mirosław Wądołowski – zobligował się powtórnie pokryć koszty badań.


Wszystkie Panie po 35 roku życia mieszkające w Helu, które chciałaby skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego prosimy o zgłaszanie się do dnia 31 stycznia 2007 r. w sekretariacie Urzędu Miasta Helu.

Przy zapisywaniu się na badanie prosimy o podanie numeru PESEL.