Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Koncert Jan Paweł II – wspomnienie
Jan Paweł II zmienił świat. W świadectwach Jego życia zawarta jest prawda, nadzieja i miłość. A jakie jest nasze życie? Czy nie ma w nim za wiele agresji i hipokryzji, które powiększają się z roku na rok. Czy nie straciliśmy równowagi, czy nie wypadła nam z rąk busola, która wskazywała prawidłowy kierunek?
Zawsze możemy sięgnąć do Jego nauk, chociażby z tęsknoty za Nim. Chociażby po to, aby jeszcze raz, jakby na nowo zebrać to wszystko, co przez tak długi pontyfikat nam pozostawił. Chociażby po to, aby złożyć hołd naszemu papieżowi. Dzisiaj nie musimy jechać do Rzymu, aby prosić o audiencję z Janem Pawłem II. Możemy spotykać się z Nim w każdym miejscu, łącząc się w modlitwie.
Przeszedł przez życie wspaniale, najpiękniej i najpełniej. Jedyne, co możemy zrobić, to być z Nim. Wyrazem tego był zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Klub Garnizonowy koncert „Jan Paweł II – wspomnienie”. W zdjęciach, w wypowiedzianych słowach, w pieśniach, które zostały zaprezentowane, można było odnaleźć historię niemal 27-letniego pontyfikatu Ojca Świętego. Była to historia szczególnego wzruszenia, które ofiarował nam Wielki Człowiek. W 2002 roku w Krakowie żegnał się z nami słowami: „Bóg bogaty w miłosierdzie niech Wam wszystkim błogosławi. Na końcu, cóż powiedzieć, żal odjeżdżać…”. Wydaje się, że tego późnego wieczoru jeszcze raz nam to powiedział, pomyślał o nas takimi słowami. A wystarczyło tylko jedno spojrzenie, krótkie słowo – zróbmy to razem, dla Niego, naszego przewodnika, naszego przyjaciela, dla Jana Pawła II. Ponad 60 osób odpowiedziało na nasze zaproszenie, aby wciąż żywe było to, czego nas nauczył, aby podziękować Mu za to, że pokazał nam drogę do Ojca. Dziękujemy wszystkim. Mamy w sobie dosyć ufności, by wierzyć, że nas wysłuchał.
Byliśmy przy Nim. W ten kwietniowy wieczór zapaliło się światło, a busola wskazała właściwy kierunek.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej
Grażyna Rotta