Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Dzień Ryby w Helu

Już po raz trzeci świętowaliśmy w Helu Dzień Ryby. Impreza ma charakter cykliczny i posiada już swoich wiernych uczestników zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Niektórzy przyjeżdżają do Helu specjalnie na Dzień Ryby.


Impreza trwa przez cały dzień w różnych miejscach Helu. Na początek o godzinie 11.30 na plaży od strony morza odbył sie konkurs budowania rzeźby z piasku – oczywiście w kształcie ryb. Do udziału w konkursie zgłosiło się szesnaście drużyn, rybki budowały dzieci i dorośli. W tym roku I miejsce zajęła para z Katowic wypoczywająca w Helu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce na scenie Bulwaru Nadmorskiego o 16.30. O godzinie 13.00 w czterech miejscach naszego miasta można było wziąć udział w malowaniu na płótnie. Jaki był temat? Oczywiście Ryby:) Dzieci chętnie przelewały swoje fantazje na płótno, nie zabrakło również osób dorosłych i młodzieży biorących udział w zabawie.
Na Bulwarze Nadmorskim o godzinie 14.00 ustawiła się długa kolejka. Za czym kolejka ta stała? Za rybką! Na wielkiej patelni usmażono 200 kg storni. Amatorów do degustacji flądry nie zabrakło a dookoła można było usłyszeć głosy zadowolenia z poczęstunku.
O godzinie 17.00 rozpoczął się konkurs kulinarny a w szranki stanęli helscy restauratorzy. Tematem tegorocznego konkursu był łosoś. Jak co roku głównym jurorem był Karol Okrasa znany wszystkim z audycji „Kuchnia z Okrasą”. Karol Okrasa ma wspaniały kontakt z publicznością, więc zarówno uczestnicy konkursu jak i oglądający bawili się świetnie. Zwycięska restauracja – w tym roku Maszoperia – odebrała nagrodę z rąk burmistrza Helu. Karol Okrasa wręczył nagrodę dla Stella Maris - restauracji, która otrzymała wyróżnienie. Wszyscy restauratorzy otrzymali plakietę z podziękowaniem za udział w konkursie. Po konkursie Karol Okrasa rozdawał fanom autografy.
Podczas trwania konkursu kulinarnego odbywały się również inne konkursy z nagrodami. Promocja Miasta Helu rozdała w tym dniu tysiące czapeczek firmujących imprezę Dnia Ryby, na bulwarze przeważał żółty kolor czapek. Rozdano również wiele innych nagród i gadżetów.
Kolejnym punktem programu były koncerty. Jako pierwszy wystąpił zespół Mechanicy Shanty. Wszyscy wspaniale się bawili przy muzyce szantowej, tańczyli i śpiewali. Dzień Ryby zakończył się występem BODARA, który przyciągnął tłumy bawiąc zebranych na Bulwarze Nadmorskim.