Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Majówka w Helu

Od czwartku 1 maja do niedzieli 4 maja trwała helska majówka. Promocja Miasta przygotowała wiele atrakcji.

Przez kilka dni (mimo niesprzyjającej pogody) można było posłuchać muzyki, potańczyć, wziąć udział w konkursach oraz zapoznać się z tradycjami kaszubskimi.


W tegorocznej majówce każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Gościliśmy słynnego muzyka z Irlandii – James’a Bell’a, muzyków z Litwy – Summer Music, Kaszubianki oraz helski zespół Limith. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta przez cztery dni odbywały się przedstawienia dla dzieci, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, poza tym wokół można było spotkać uśmiechnięte dziecięce buzie umorusane watą cukrową.


Dnia 1 maja nastąpiło uroczyste otwarcie Baterii Laskowskiego, 3 maja w Święto Konstytucji RP złożone zostały kwiaty pod pomnikiem Obrońcom Helu. Odbyło się także otwarcie boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią. Z tej okazji rozegrany został mecz Polska – Niemcy czyli Hel - Hermeskeil (nasze partnerskie miasto). Po meczu piłkarze zaproszeni zostali przez Ochotniczą Straż Pożarną na kiełbaski z ogniska i dyskotekę zorganizowaną w ramach obchodów Święta Dnia Strażaka, które przypadało w dniu 4 maja.


Na kortach tenisowych odbył się turniej o Puchar Rady Miasta Helu.


Dni 1,2,3 maja to dni, w których na żywo nadawana była prognoza pogody w TVN Meteo. Oprócz tego relacje pogodowe i informacyjne kilkukrotnie nadawane były z Helu w TVN24 i Dzień Dobry TVN.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom „majówki” za uczestnictwo i już dziś zapraszamy na kolejne imprezy.