Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Półwysep nie dla samochodów

Radni przegłosowali projekt zamknięcia Półwyspu Helskiego w okresie letnim.

Uchwałą Rady Powiatu z dnia 1 kwietnia 2011 zakaz obowiązywać będzie od 30 czerwca do 31 sierpnia 2011r. Z zakazu zwolnieni będą mieszkańcy Helu, Juraty, Jastarni, Kuźnicy oraz Chałup, taksówki oraz autobusy. Na obrzeżach Władysławowa przewidziano miejsce na budowę rozległego parkingu.

Lokalni taksówkarze oraz przewoźnicy zbiorowi nie ukrywają radości z powodu wprowadzenia zakazu. "Przez większą część roku stoimy na postoju i nie jest lekko, dzięki wprowadzeniu zakazu przynajmniej latem będziemy mogli zarobić na utrzymanie naszych rodzin" - komentuje pomysł Marian, taksówkarz z Kuźnicy.

Innego zdania jest pan Leszek H. - właściciel wulkanizacji w Juracie - "ta Uchwała to jest skandal, autobusy jeżdżą tędy zbyt rzadko a nie każdego stać na taksówkę. Poza tym w ten sposób pozbawia się ludzi możliwości zarobku - gdyż będzie mniej turystów, większość przyjeżdżała tu przecież własnymi samochodami".

Barierki mają być ustawione tuż za stacją benzynową przy wyjeździe z Władysławowa na Półwysep. Wjazdu pilnować będą funkcjonariusze straży granicznej oraz policjanci specjalnie wydzieleni do tego zadania. Wjechać będzie można jedynie po okazaniu specjalnej karty. Będą one wydawane mieszkańcom Półwyspu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Pucku.

Aktualizacja: Prima Aprilis ;)