Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Darmowe szkolenia w Pucku

Lokalna Grupa Działania Małe Morze w ramach projektu „Lokalnie - Lepiej” zaprasza do udziału w szkoleniach.

1) Nowe Media w Turystyce - zastosowanie internetu, komputera i innych urządzeń elektronicznych/np. smartphony, tablety itp./ w branży turystycznej, systemy rezerwacyjne, portale społecznościowe w praktyce, nawigacja GPS

2) Reklama w Internecie – marketing w internecie, podstawy tworzenia witryn internetowych oraz narzędzia do ich tworzenia i aktualizacji. Podstawy obróbki graficznej zdjęć i projektowania materiałów promocyjnych.

3) Energia odnawialna w praktyce – szkolenie z zakresu efektywności energetycznej funkcjonowania firm, w szczególności branży hotelarskiej oraz poszanowania zasobów naturalnych i energii. (m.in. nowe trendy i technologie: solary, pompy ciepła, geotermia, modernizacja instalacji, gospodarka odpadami; aspekty prawne i finansowe oraz polityka unijna wobec wdrażania tych rozwiązań)

4) Język angielski w turystyce – dla osób o podstawowej znajomości języka angielskiego (podstawowe zwroty w obsłudze turysty anglojęzycznego, przyjęcie w recepcji, obsługa telefoniczna, korespondencja tradycyjna i mailowa oraz pomoc dla obcokrajowców w sytuacjach awaryjnych - podstawowe zwroty, pytania i odpowiedzi).

5) Język niemiecki w turystyce dla osób o podstawowej znajomości języka niemieckiego (podstawowe zwroty w obsłudze turysty niemieckojęzycznego, przyjęcie w recepcji, obsługa telefoniczna, korespondencja tradycyjna i mailowa oraz pomoc dla obcokrajowców w sytuacjach awaryjnych - podstawowe zwroty, pytania i odpowiedzi).

Szkolenia będą realizowane w miesiącach październik – listopad 2011 roku (zjazdy sobotnio-niedzielne lub w przypadku języków piątkowo-sobotnie). Szkolenia z energii odnawialnej oraz językowe odbywać się będą na terenie miasta Pucka, natomiast szkolenia komputerowe w odpowiednio wyposażonych salach szkoleniowych na terenie Trójmiasta.

Koszty szkoleń:

Szkolenia są w 100% finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, więc są dla uczestników nieodpłatne.

Uczestnicy ponoszą koszty jedynie związane z dojazdem oraz ew. rezygnacją w trakcie trwania szkolenia. W zamian obowiązani są do systematycznego uczestnictwa w zajęciach (min. 80%).

Kto może uczestniczyć w szkoleniach:

Uczestnikami szkoleń mogą być osoby zatrudnione (na umowę o pracę, zlecenie lub o dzieło ) w wieku powyżej 45 roku życia, zamieszkali na terenie powiatu puckiego.

Informacje o naborze:

Osoby, zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zgłaszanie się na adres:
Lokalna Grupa Działania Małe Morze,
ul. Judyckiego 2 Puck, tel. 58 774 76 44,
e-mail: b.cupriak@lgd-malemorze.pl
O przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń.