Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki

V Otwarty Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Helu

Serdecznie zapraszamy na V Otwarty Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Helu dnia 28.04.2012 o godz. 11.00 na miejskim boisku im. Macieja Płażyńskiego w Helu

REGULAMIN

Turnieju Piłkarskiego „V Otwartego Turnieju o Puchar Burmistrza Helu"

Hel - 28.04.2012r w godz. 11:00

§ 1 Organizatorzy turnieju.

1. Organizatorem turnieju jest Urząd Miasta Helu.
2. Współorganizatorem jest: Miejski Zjednoczony Klub Sportowy Hel

§ 2 Cele turnieju.
1. Propagowanie aktywności ruchowej i weekendowego wypoczynku. W szczególności piłki nożnej wśród młodzieży i dorosłych.
§ 3 Uczestnicy turnieju.
1. W rozgrywanym w 2012 roku turnieju mogą brać udział zawodnicy kategorii OPEN, limit wiekowy 14-70 lat (od gimnazjum do starszego oldboja).

§ 4 Przepisy gry.

V Turniej o Puchar Burmistrza Helu rozegrany zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią im. Macieja Płażyńskiego w Helu przy ulicy Steyera. W rozgrywkach fazy grupowej turnieju punktuje się następująco:

1. za zwycięstwo drużyna otrzymuje trzy punkty
2. za mecz nierozstrzygnięty (remisowy) jeden punkt
3. za przegraną zero punktów

W turnieju kolejność w tabeli ustala się według liczby zdobytych punktów. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie drużyny, ostatecznie o zajętym miejscu decydują kolejno:

• maksymalnie dwóch osób / opiekunów / w tym trenera
• Proponowany czas trwania meczu wynosi 2 X 12 minut z 5 minutowa przerwą (w zależności od ilości zgłoszonych zespołów.)
• Liczba zawodników jednocześnie przebywających na boisku w trakcie meczu wynosi 6 +1 (bramkarz)
• W czasie spotkania obowiązują zmiany „hokejowe” we właściwej strefie zmian.
• Zawodnicy muszą posiadać na koszulkach numery wg obowiązujących przepisów. W turnieju zawodnicy przez cały okres rozgrywek mają obowiązek występować z tymi samymi numerami.
• Zawodnicy mogą rozgrywać spotkania w obuwiu piłkarskim (lanki, korkotrampki), obowiązuje zakaz gry we wkrętach.
• Mecze rozgrywa się piłkami nr 5
• Wymiary boiska: 80 X 40m
• Wymiary bramek: 2x5 m

W trakcie meczu obsadę sędziowską stanowi jeden lub dwóch sędziów. W trakcie trwania turnieju stosuje się przepisy gry Polskiego Związku Piłki Nożnej z wyjątkami:

• Nie obowiązują przepisy dotyczące pozycji spalonej.
• Odległość muru od piłki przy stałych fragmentach gry wynosi 5 m.
• Rzut karny wykonuje się z odległości 9 m od środka linii bramkowej.
• Zmiany zawodników w trakcie meczu dokonywane są w sposób lotny w określonej strefie linii bocznej.
Liczba zmian w trakcie meczu jest nielimitowana.
• Wznowienie gry ze środka traktowane jest jako rzut wolny bezpośredni.

Niezależnie od kar przewidzianych w obowiązujących przepisach gry w piłkę nożną stosuje się:
Czerwona kartka bezpośrednia oraz będąca skutkiem drugiej żółtej kartki, powoduje wykluczenie z gry oraz automatyczny zakaz gry ukaranego zawodnika w następnym meczu – niezależnie od fazy rozgrywek.

§ 5 Informacje końcowe.

1. Wszelkie zastrzeżenia i protesty dotyczące turnieju rozpatrywane będą w czasie jego trwania przez komisję składającą się z przedstawiciela Miasta Helu, MZKS Hel oraz sędziego zawodów.
2. Zakończenie turnieju i rozdanie nagród odbędzie się tego samego dnia.
3. W celu sprawnego przebiegu turnieju zgłoszenia wraz z wpisowym do zawodów (40 pln od każdego zgłoszonego zespołu). Wpływy z wpisowego zasilą konto klubu sportowego MZKS Hel i przyjmowane będą w dniu rozgrywania V Otwartego Turnieju o Puchar Burmistrza Helu do godz. 10.45 Wcześniejsze zgłoszenia uczestnictwa, oraz wszelkie informacje pod nr. telefonów organizatorów: Norbert Górski 694-533-389 lub Wiesław Wójcik 697 888 672.

Organizator: Urząd Miasta Hel
Współorganizator: Miejski Zjednoczony Klub Sportowy Hel