Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
XIV Zjazd Kaszubów w Sopocie

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie pragnie zaprosić każdego: Kaszubę i nie tylko, Mieszkańca i Turystę

do udziału w XIV Zjeździe Kaszubów, który odbędzie się 7 lipca w Sopocie!

Jest to coroczne plenerowe spotkanie z muzyką i kulturą naszej małej ojczyzny – Kaszub.

W tym roku odbędzie się w jednym z najpiękniejszych miast nadbałtyckich – Sopocie. Niepowtarzalny urok Sopotu już przed stu laty przyciągał przedstawicieli inteligencji młodokaszubskiej, którzy odkrywali wartości rodzimej ziemi i twórczo rozwinęli ruch kaszubsko – pomorski. Urok współczesnego Sopotu współtworzącego bogactwo „Kaszubskiego brzegu” dziś jest dla nas równie inspirujący i dlatego w stulecie powstania Towarzystwa Młodokaszubów, którego kontynuatorem idei jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, organizujemy w Sopocie XIV Zjazd Kaszubów.

W programie XIV Zjazdu Kaszubów przewidzieliśmy nie tylko koncerty kaszubskich muzyków, ale też występy kabaretów. Na Jarmarku Kaszubskim zaprezentują się kaszubscy twórcy ludowi, artyści i rzemieślnicy. Odbędzie się również Biesiada Kaszubska w historycznym Grodzisku. Przeprowadzony zostanie turniej w Kaszubską Baśkę, a uczestnicy, jak co roku, będą mogli przyjechać do Sopotu specjalnie uruchomionym pociągiem Transcassubia. Wyjątkowe atrakcje czekają na Państwa w Sopocie 7 lipca!

Przyjedźcie z Borów Tucholskich, Zaborów i Szwajcarii Kaszubskiej Transcassubią! Przypłyńcie swoimi łodziami z Nordy! Spotykamy się 7 lipca na Placu Przyjaciół Sopotu!

Rôczimë do Sopòtu!


Odwiedź stronę Zjazdu
-->>www.zjazdkaszubow.pl<<--, poznaj program i główne atrakcje!