Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Finał II Otwartego Rajdu Rowerowego Szlakiem Obrońców Helu

Rajd zrzeszył wszystkich miłośników turystyki rowerowej pragnących w dniu 29 września uczcić pamięć o obrońcach Helu z 1939 roku, a także zachęcić społeczeństwo do aktywnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

o obrońcach Helu z 1939 roku, a także zachęcić społeczeństwo do aktywnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Następnie na BAS Dalmierz, Baterie nr 32 „Grecka” oraz Rzutnię granatów połączoną z punktem widokowym na którym mieli okazję spróbować dziko rosnących jabłek jako niebywała atrakcja tego miejsca. W wymienionych obiektach miłośnicy rowerowej turystyki zapoznali się z historią odwiedzanych miejsc, którą przedstawiał p. Arnold Antkowski – Delegat Związku Miast i Gmin Morskich. Około 13.00 wjechaliśmy do Muzeum Obrony Wybrzeża, gdzie mogliśmy bezpłatnie zwiedzić muzeum, posilić się gorącą grochówką ufundowaną przez p. Edwarda Koreńczuka. Jak i w ubiegłym roku i tym razem zawitała do nas grupa miłośników wycieczek rowerowych z Klubu Turystyki Rowerowej „SAMA RAMA” działającemu przy Domu Kultury „Janowo” przyjeżdżając z Rumi wraz z jej liderem p. Romanem Łuczakiem. Oficjalnego przywitania obu grup w dokonał p. Wojciech Waśkowski. Każdy z uczestników rajdu otrzymał pamiątkowy okolicznościowy dyplom.

Najmłodsza uczestniczka - Agnieszka Kąkol
Najstarszy Uczestnik - Adam Klemens Kohnke

Około 14.00 wjechaliśmy do portu w Helu i udaliśmy się w rejs statkiem turystycznym MS/ OCEAN podczas którego podziwialiśmy piękno Helu od strony morza. Przez cały czas na statku załoga informowała o mijanych atrakcjach i historycznych ciekawostkach. Podczas II Otwartego Raju Rowerowego Szlakiem Obrońców Helu całej grupie dopisywały znakomite nastroje. Wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

Organizator: Urząd Miasta Helu
Współorganizatorzy: ZMiGM, Rada Miasta Helu, ZZOM, Hurtownia EMKOM, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Wirtualny Hel, Edward Koreńczuk, Muzeum Obrony Wybrzeża, Miejski Zjednoczony Klub Sportowy Hel.

Serdeczne podziękowania składam sponsorom II Otwartego Rajdu Rowerowego Szlakiem Obrońców Helu: p. Edwardowi Koreńczukowi za przygotowanie grochówki i rejs statkiem MS/Ocean oraz Hurtowni Przemysłowej EMKOM p. Olga Wądołowska.

Zabezpieczenie medyczne – OSP w Helu

Organizator rajdu dziękuje wszystkim uczestnikom rajdu za udział a sponsorom za wsparcie w realizacji przedsięwzięcia zapraszając już za rok na kolejną III Edycję Rowerowego Rajdu Szlakiem Obrońców Helu.Więcej zdjęć – Norbert Górski 694-533-389

Opracował Norbert Górski