Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Zawody Sportowe z okazji Dnia Strażaka w Helu

Przy słonecznej pogodzie 4 maja 2013 roku na miejskim boisku im. M. Płażyńskiego w Helu odbył się Drużynowy Festyn Strażacki na Sportowo.

Wszystko po to, by uczcić HELSKI DZIEŃ STRAŻAKA.
Oficjalnego otwarcia festynu dokonał Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej Pan Jacek Kohnke, który życzył wszystkim zawodnikom dobrej i udanej zabawy.I tym razem nie zabrakło zespołu tanecznego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu pod opieką Pani Olgi Fikus.

Dzieci i młodzież rywalizowała między sobą na zasadzie wyścigów rzędów w pięciu konkurencjach sportowych. Były to: bieg wahadłowy, rozwijanie linii gaśniczej, przenoszenie wody w hełmie, napełnianie wiadra wodą bezpośrednio z hydronetki czy przeciąganie węża strażackiego.Drużyny wykazały się też wiedzą o tematyce pożarniczej. Festyn dostarczył widzom i uczestnikom dużo śmiechu i dobrej zabawy. Oficjalna dekoracja odbyła się na scenie przy licznie zgromadzonej publiczności.Serdecznie dziękuje bazie nurkowej Dive Land za ufundowanie podwodnej przygody nurkowania na Bałtyku za zajęcie I miejsca w drużynowych zawodach sportowych.


Opracował Norbert Górski.