Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Sztafeta Nadziei

Przepłyną wpław z Helu do Gdyni by pomagać. Za niezwykłą sztafetę będzie można trzymać kciuki 7 lipca.

Cała akcja sztafety pływackiej organizowanej 07.07.2013 roku pod nazwą SZTAFETA NADZIEI, ma na celu zebranie funduszy na rzecz Domu Hospicyjnego w Gdyni dla dzieci.

W związku z budową pierwszego na Pomorzu hospicjum dla dzieci odbyło się już wiele imprez , w ramach których prowadzona była zbiórka pieniędzy na wsparcie tej budowy. Obecnie dobiegają końca prace budowlane i rozpocznie się kolejny etap wyposażania wnętrz w meble, łóżka, sprzęt specjalistyczny, aby zapewnić małym pacjentom jak najlepsze warunki i opiekę, aby mogli się czuć jak w domu.

Nie ma wątpliwości, jak ważne jest, aby jak najszybciej powstała tego rodzaju placówka w naszym mieście dla tak wyjątkowych pacjentów, zasługujących na szczególną uwagę i wsparcie szczere i otwarte ze strony naszych serc. Dlatego i my postanowiliśmy się włączyć, na miarę naszych możliwości, w realizację tego pięknego dzieła.

Pływacka sztafeta nadziei będzie miała swój start w Helu 07.07.2013 r. o godz. 7.00 skąd wypłynie pierwszy pływak. Po ok. 3 kilometrach pałeczkę przejmie kolejny pływak i dalej następni na podobne dystansy, aż do mety, która będzie na gdyńskiej plaży śródmieście.Przewidywane zakończenie sztafety to około godz. 16:00. Imprezy towarzyszące będą się odbywały już na plaży w Gdyni od godz. 9:00 i będą to: turnieje siatkówki plażowej, piłki nożnej, rugby, wielobój rodzinny, konkurencje dla dzieci, przeciąganie liny dla dorosłych. Podczas trwania imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy hospicjum im. św. Wawrzyńca. Puszki wolontariuszy będą zasilane również przez wpisowe na turnieje, aukcje, zbiórka na bulwarze.

Nasze konto na Facebooku [Pływacka sztafeta nadziei]

Cel jest szlachetny, a ujrzenie nawet krótkiego uśmiechu dziecka dotkniętego cierpieniem jest bezcenne.