Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Marsz na Orientację Szperk Hel 2013

Zapraszamy wszystkich na półwysep, aby wziąć udział w tej niezwykłej imprezie.

Marsz na Orientację Szperk Hel 2013 jest nową inicjatywą turystyczno-sportową. Celem tej inicjatywy jest nie tylko propagowanie aktywnego wypoczynku i umiejętności orientacji w terenie, ale również przybliżenie niezwykłego miejsca – Półwyspu Helskiego. Marsz umożliwi odkrywanie miejsc pełnych historii zagubionych w lesie w postaci pozostałości fortyfikacyjnych, które do niedawna nie były dostępne (tereny wojskowe).

Aby umożliwić uczestnictwo w marszu wszystkim zainteresowanym Marsz Szperk został podzielony ze względu na umiejętności uczestników na dwie trasy różniące się długością:

Trasa Mała Pętelka ok 13 km

Trasa przeznaczona dla osób w każdym wieku i dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z mapą i kompasem. Wszystkie punkty to lampiony rozstawione w stosunkowo dość łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających poruszania się także po rzeźbie terenu. Przy kilku punktach kontrolnych przygotowane są dodatkowe atrakcje i zadania. Większość punktów kontrolnych zlokalizowana jest przy obiektach militarnych Helu. Trasa przejścia ok. 3-4 h.

Trasa Duża Pętla ok. 24 km (limit 35 zespołów)

Trasa dla osób średnio zaawansowanych, którzy potrafią się orientować w leśnym terenie. Większość punktów kontrolnych zlokalizowana jest przy obiektach militarnych Helu. Na punktach przygotowane dodatkowe trakcje (m.in. strzelnica). Trzeba liczyć się z długim marszem – trasa przejścia około 7-8 h.

Na zakończenie Marszu przewidziane jest ognisko, występy artystyczne, oficjalna dekoracja zwycięzców i nagrody niespodzianki dla zespołów wytypowanych drogą losowania.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL w partnerstwie z Miastem Hel, Miejskim Zjednoczonym Klubem Sportowym w Helu, Akademicki Klub Kadry GDAKK w Gdańsku.


Po instruktaż do zapisów kliknij:
-->>TUTAJ<<--

Więcej informacji na stronie:
www.szperk.gohel.pl

Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL
www.alternatywnycypel.blox.pl