Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Marzenia o wakacjach się spełniają!

Małgosia ma 6 lat i od roku jest podopieczną Fundacji Mam Marzenie. Dziewczynka od dawna marzyła o wyjeździe

nad morze z rodziną i kuzynką. W te wakacje jej marzenie spełniło!

Na upragnione wakacje marzycielka wraz z rodziną wyjechała pod koniec lipca do Jastarni. Na miejscu oprócz pięknej pogody czekały na nią wspaniałe atrakcje m.in.: przejazd tramwajem wodnym, wizyta w oceanarium, czy fokarium na Helu. Jak doszło do realizacji marzenia? Dokładnie rok temu dziewczynka zdradziła wolontariuszom fundacji, że marzy o wakacjach. Mała namalowała rysunek z miejscem, w które chciałaby wyjechać. Dzieło przedstawiało słoneczną nadmorską plażę. Przy kolorowych kocykach znajdowała się Małgosia z rodzicami i kuzynką. Małgosia wybrała pociąg jako środek transportu do swojego wymarzonego miejsca . Na pytanie o to czy ma być to polskie morze czy w innym kraju odpowiedziała, że polskie.

Kilka miesięcy później marzenie Małgosi adoptowało Energetyczne Centrum SA.

„Wierzymy, że dobra energia, którą dzielimy się z podopiecznymi Fundacji Mam Marzenie pomaga w walce z chorobą. Kiedy dowiedzieliśmy się o marzeniu Małgosi wiedzieliśmy, że chcemy je spełnić. Każde dziecko powinno mieć możliwość wyjazdu na wymarzone wakacje. Małgosia zasłużyła na nie szczególnie i mamy nadzieję, że dobra energia nie będzie jej już opuszczać.”– mówi Karolina Kawska z biura prasowego Energetycznego Centrum SA.

Marzycielka wraz z rodzicami, bratem i kuzynką, spędziła 6 dni na przepięknym o tej porze roku Półwyspie Helskim. Nie zabrakło też niespodzianki! Ostatniego dnia pobytu Małgosia otrzymała tajemniczą przesyłkę. Nadawcą okazało się Energetyczne Centrum, które adoptowało i sfinansowało marzenie dziewczynki o wakacjach. Ogromna torba, którą Małgosia otworzyła w trakcie rejsu po zatoce, była pełna przyborów szkolnych w różowym, ulubionym kolorze dziewczynki. „To były najcudowniejsze wakacje”- powiedziała Małgosia, dumnie prezentując nowy piórnik, z którym postanowiła się już nie rozstawać…

Dzięki współpracy z firmami, takimi jak Energetyczne Centrum S.A., Fundacja Mam Marzenie przez 10 lat działalności spełniła marzenia już prawie 5 000 chorych dzieci z całej Polski. Każdy może adoptować i sfinansować marzenie jednego z 500 podopiecznych.