Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Minęło 10 lat działalności na kortach ziemnych „Barakuda” W Helu

Od dziesięciu lat mieszkańcy Helu i turyści mają możliwość sprawdzenia swoich sił w pięknej dyscyplinie jaką jest tenis ziemny.

W tym czasie zorganizowano 56 turniejów dla amatorów sponsorowanych m.in. przez posła RP Kazimierza Plocke, senator Dorotę Arciszewską – Milewczyk, burmistrza i Radę Miasta Helu, hotel WAM, AA Oceanic, bank Nordea i Artura Szostaczko.

W Jubileuszowym turnieju grano o puchar Ministra - Posła RP Kazimierza Plocke. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem i stał na bardzo wysokim poziomie. Większość uczestników stanowili turyści i mieszkańcy Strzelna w tym tradycyjnie już rodzina Żaczków.

W turnieju pań zwyciężyła Violetta Stróżyk z Poznania pokonując w finale Jolantę Tomczyk z Warszawy. Trzecie miejsce zajęła Ada Romanowska z Gdyni.

Turniej panów stał na bardzo wysokim poziomie. Wiele pojedynków trzeba było kończyć dogrywkami. W finale Paweł Walecki ze Starogardu Gdańskiego pokonał 6/4, 6/4 Krzysztofa Ryńskiego z Warszawy. Dwa równorzędne trzecie miejsca zajęli Piotr Wojton z Warszawy i Janusz Łukasik z Krakowa.W każdym z dotychczas rozgrywanych turniejów przegrywający w pierwszej rundzie mieli możliwość udziału w turnieju pocieszenia. W turnieju pocieszenia o puchar Posła zwyciężył Krzysztof Kromuła z Poznania pokonując w finale Mariusza Żaczka ze Strzelna.

Uczestnicy turnieju otrzymali puchary, nagrody oraz upominki.

Właściciel kortów Mariusz Piórkowski i organizator turniejów Jerzy Ożóg dziękują wszystkim dotychczasowym sponsorom i liczą na dalsze wsparcie w organizowaniu turniejów.

Dziękujemy również wszystkim grającym i zachęcamy do częstszego odwiedzania obiektu.


Opracował Jerzy Ożóg