Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Finał wyjazdu na narty i snowboard uczniów ZSO Hel do Wieżycy

15.02.2014r. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu dzięki, uprzejmości pana Janusza Boszke, wyjechali w doskonałych nastojach na wycieczkę do Wieżycy, do malowniczo położonego ośrodka wypoczynkowego.

Dla większości uczestników wyjazdu zjazdy na nartach i snowboardzie były pierwszym sprawdzianem sił i odwagi.
Uczniowie nabyli podstawowe umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie, a w szczególności rozwinęli równowagę, opanowali podchodzenie i obracanie, jazdę w linii spadku stoku, jazdę w skos stoku ,zmianę kierunku jazdy, hamowanie pługiem, skręt z pługu. Nabyli także umiejętność: kontrolowania prędkości, upadania i podnoszenia się, samodzielnej jazdy wyciągiem narciarskim. Poznali zasady bezpieczeństwa na stoku.

Wieżyca oczarowała niepowtarzalną atmosferą, pięknem terenu i zagospodarowania. Dzieci oprócz nart i snowboardu miały do dyspozycji śnieżną karuzelę oraz nabywały umiejętności w snowtubingu, czyli jeździe po śniegu na gumowej dętce. Śmiechu było co nie miara!

Zmęczeni, ale uśmiechnięci udaliśmy się na wspólny posiłek, podczas którego opowieściom i wrażeniom nie było końca. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością oczekują na kolejne wyjazdy, w których chętnie wezmą udział.

Norbert Górski