Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
XIV edycja o Puchar Tymbarku uczniów ZSO Hel

W dniach 11-12 marca 2014 roku w Sławoszynie rozegrane zostały finały powiatu puckiego turnieju XIV edycji o Puchar Tymbarku.


Turniej "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku organizowany dotychczas dla dzieci do lat 10, jest największą piłkarską imprezą w tej kategorii wiekowej w Europie.

Do ostatniej XIII edycji zgłoszonych zostało 185 tys. dziewcząt i chłopców. Co drugi dziesięciolatek w Polsce dostał szansę rywalizacji o Puchar Tymbarku. W tym roku Turniej ma nową odsłonę. Organizator, którym jest Polski Związek Piłki Nożnej, po sukcesie zawodów w wydaniu U-10, podjął decyzję o otwarciu rozgrywek na dodatkowe grupy wiekowe.

W tegorocznej XIV edycji rywalizacja o mistrzowski tytuł toczy się w kategoriach U-10 i U-12.

Otwarcie Turnieju na nowe grupy wiekowe ma na celu zachęcenie do uprawiania tej dyscypliny sportu jak największej grupy dzieci w wieku szkolnym oraz realizację założeń Unifikacji organizacji szkolenia i systemu współzawodnictwa dzieci i młodzieży piłkarskiej w Polsce opracowanej przez PZPN.

W kategorii U-10 Hel reprezentowały dwa zespoły złożone z uczniów ZSO Hel rocznika 2004 i młodsi. Pierwszy zespół ZSO Hel zaprezentował się znakomicie docierając do finału turnieju rozgrywanego 11 marca.

W turnieju udział wzięło 7 drużyn. Rozgrywki przeprowadzono systemem brazylijskim do 2 przegranych spotkań.

Wyniki meczy helskich zespołów:

ZSO Hel - ZSO II Hel 5-0 strzelcy bramek: Kamil Kozłowski, Maciej Sztubiński (samobój), Daniel Lubawy, Filip Radliński.

ZSO Hel - UKS Sławoszyno 1-1 rzuty karne 3-2 dla ZSO Hel - strzelec bramki: Daniel Lubawy

ZSO II Hel - Połchowo 0-2 ( po dwóch porażkach ZSO II Hel zostało wyeliminowane z turnieju.)

ZSO Hel - Dębogórze 0-2

ZSO Hel- UKS II Sławoszyno 7-2 strzelcy bramek: Daniel Lubawy 3, Filip Radliński 2, Michał Pyrzanowski, Kamil Kozłowski.

Mecz Finałowy
ZSO Hel - Dębogórze 0-1

Ostatecznie ZSO Hel zajął II miejsce w klasyfikacji końcowej o Puchar Tymbarku w kat. U-10.

Składy zespołów:
ZSO Hel 1 Filip Radliński (kpt), Daniel Furgoł (br), Igor Bijak, Olaf Kott, Daniel Lubawy, Hubert Kwietniewski, Michał Pyrzanowski, Kamil Kozłowski

ZSO HEL 2 Maciej Sztubiński (kpt), Kuba Piktel (br), Julia Piktel, Kamil Sztubiński, Igor Starnawski Dawid Urbański, Mikołaj Kupert, Hubert Skrobot.

Następnego dnia rozegrano turniej w kategorii U-12 dla piłkarzy rocznika 2002 i młodsi. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch grupach eliminacyjnych, zwycięzcy grup grali w finale. Po dwóch pechowych porażkach z Jastarnią i UKS Sławoszyno wynikiem 0-1 zespół ZSO Hel został sklasyfikowany na miejscu 5-7.

Ostateczna kolejność turnieju o Puchar Tymbarku w kategorii U-12

1 miejsce - Korona Żelistrzewo
2 miejsce - Jastarnia
3 miejsce - Wicher Wierzchucino
4 miejsce - UKS Sławoszyno
5-7 miejsce ZSO Hel, UKS II Sławoszyno, Mrzezino

Skład zespołu ZSO Hel: Wiktor Strzeżek, Kacper Kozłowski, Arkadiusz Osiński, Mateusz Kąkol, Borys Ciesielski, Bartosz Klein, Dawid Jarmużewski, Przemek Grzegorczyk.

Następne rozgrywki o Puchar Tymbarku zostaną rozegrane w 2015 r.

Turniej docelowo będzie obejmować trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10 i U-12.