Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Bunkier Makabra XX wieku w Helu

1 Lipca 2014 r. w Helu otwarta zostanie nowa atrakcja turystyczna w Helu - Bunkier Makabra XX wieku.

Kilkanaście tematycznych sal, dbałość o szczegóły, interaktywne atrakcje, oryginalne wnętrza potężnego schronu załogowego 13. BAS. - to wszystko czeka odwiedzających. Przygotowana historyczna ekspozycja pokazać ma czym jest i z jakimi konsekwencjami wiąże się wojna. We wnętrzach Bunkra Makabra XX wieku można będzie poczuć grozę wojny, strach, a nawet przerażenie. Twórcy zrobili to celowo - idąc na przekór nowej świeckiej tradycji celebrowania wojny ekspozycja przypominać ma jak okrutnym złem jest wojna i jak dobitnie pokazuje to historia XX wieku.

Bunkier Makabra XX wieku został przygotowany społecznymi środkami Stowarzyszenia ALTERNATYWNY CYPEL. Mając na uwadze dobro helskich zabytków dochód z biletów Bunkra przeznaczany będzie na ochronę zabytków militarnych na Helskim Cyplu i inne powiązane z tym cele statutowe naszej organizacji.

Nie da się zrozumieć XX wieku z polityką pełną represji, przemocy i etnicznych konfliktów bez świadomości, co uczyniły w umysłach ludzi wielkie brutalizujące się konflikty zbrojne. Bunkier Makabra XX wieku powstał po to, aby o tym przypomnieć.


Więcej informacji: https://www.facebook.com/makabraXXwieku