Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Morska Pielgrzymka Rybaków

Morska pielgrzymka rybaków na odpust św. apostołów Piotra i Pawła odbyła się w Pucku.

Ta coroczna pielgrzymka jest jedną z największych imprez kulturalno–religijnych na Kaszubach i jedyną morską pielgrzymką w Europie!

Kilkadziesiąt jednostek spotkało się z arcybiskupem Sławojem Leszkiem Głódziem, zdążającym od strony Pucka. Doroczny odpust ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbył się 28 czerwca w Pucku, tradycyjnie połączony ze Świętem Rybaków i XXXIV Pielgrzymką łodzi, statków i kutrów rybackich. Rozpoczął się nabożeństwem w intencji rybaków na wodach Zatoki Puckiej. Kilkadziesiąt jednostek z całego Półwyspu Helskiego wypłynęło, by spotkać się z arcybiskupem Sławojem Leszkiem Głódziem, metropolitą gdańskim, zdążającym ku nim od strony Pucka. – To szczególny sposób świętowania, niespotykany w Europie – mówił metropolita.

Uroczystej Mszy świętej odpustowej u stóp Puckiej Fary, koncelebrowanej przez kilkudziesięciu kapłanów, przewodniczył abp Głódź. Posługując się przykładem życia Świętych Apostołów, nawiązał do czasów współczesnych. – Potrzeba nam dzisiaj ludzi mocnych wiarą, jak św. św. Piotr i Paweł, jak św. Jan Paweł II. Potrzeba światu ludzi mocnych sercem, którzy w pokorze służą i miłują, błogosławią, a nie złorzeczą. I błogosławieństwem ziemię zdobywają.