Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
BCT Gdynia Marathon 2014

Maraton na trasie Hel-Gdynia (ponad 20 km) – 1, 2 lub 3 sierpnia (w zależności od warunków atmosferycznych).

Na starcie najbardziej ekstremalnego maratonu pływackiego w Polsce ponownie stanie piętnastu śmiałków chcących zmierzyć się ze sobą, oraz ponad 20 kilometrową trasą wiodącą przez wody otwarte Zatoki Puckiej z Helu do Gdyni. Zawody po raz kolejny przyciągnęły światową czołówkę pływania długodystansowego z aż czterech kontynentów. Swoją reprezentacje będą miały m.in. USA, Australia, Węgry, Brazylia oraz oczywiście Polska. Zawody już po raz trzeci będą gościć zawodnika, który przepłynął kanał La Manche.

Do Gdyni ponownie przyjedzie niepokonana na BCT Gdynia Marathon rekordzistka trasy Christine Jennings. W tym roku ma jednak silną konkurencję w postaci m.in. osiemnastoletniej Węgierki Anny Olasz, która w marcu tego roku zajęła drugie miejsce podczas 15 kilometrowego maratonu w Meksyku, czy Angeliny Borodiny – brązowej medalistki Mistrzostw Europy Juniorów.

Wśród mężczyzn rywalizować będą ze sobą m.in. zeszłoroczny zdobywca drugiego miejsca Rosjanin Vladimir Dyachin, utytułowani Hiszpanie Daniel Ponce Jimenez i Jose Luis Larrosa, Australijczyk Michael Sheili czy Brazylijczyk Pedro Mello – którego siostra Mariana również płynie w zawodach. Na starcie tej prestiżowej imprezy nie mogło oczywiście zabraknąć polskich zawodników. Najmocniejszym z nich jest z pewnością zdobywca trzeciego miejsca w 2013 roku Sebastian Karaś ale by ugruntować swoją pozycję będzie musiał pokonać nie tylko wybitnych pływaków zza granicy ale także Grzegorza Radomskiego, który w zeszłym roku przepłyną kanał La Manche oraz mistrza świata juniorów Krzysztofa Pielowskiego. Czarnym koniem maratonu może się okazać mniej znany 18 letni Arkadiusz Osses, który zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów, przepływając dystans 7,5 km w bardzo dobrym tempie.

Oprócz zapewnienia światowej klasy zawodników organizatorzy zadbali również o oprawę audiowizualną pozwalającą pokazać zawody w pełnej krasie. „W tym roku po raz pierwszy, dzięki najnowszej technologii, przeprowadzimy transmisję z całej trasy zawodów. Niedawno przeprowadzaliśmy testy łączności i mamy pewność, że każdą minutę wyścigu kibice będą mogli śledzić na telebimie umieszczonym w miasteczku zawodów oraz w internecie. Planujemy by transmisja była realizowana zarówno z wody jak i z powietrza.” – powiedział Mikołaj Nałęcz- Nieniewski przedstawiciel organizatora zawodów – SJ Consulting, odpowiedzialny za stronę techniczną.

Tegoroczna edycja BCT GDYNIA MARATHON składała się będzie nie tylko z maratonu Hel-Gdynia, ale również z wyścigu OPEN, w którym będą mogli wziąć udział mniej utytuowani polscy pływacy oraz amatorzy. Prawie trzy kilometrowa trasa wyścigu będzie usytuowana wzdłuż plaży w Gdyni. O kwalifikacji do udziału w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń.

Jesteśmy przekonani, że BCT GDYNIA MARATHON 2014 przyczyni się do popularyzacji pływania długodystansowego na wodach otwartych oraz na trzy dni, skieruje oczy sportowego świata na gospodarza zawodów, miasto Gdynię. Współpraca z WOPR zapewni nie tylko bezpieczeństwo zawodnikom ale również przyczyni się do promowania bezpiecznych kąpieli. Liczymy również na włączenie się do wspólnej zabawy mieszkańców miasta oraz turystów odwiedzających w tym czasie Gdynię.

Maraton na trasie Hel-Gdynia (ponad 20 km) – 1, 2 lub 3 sierpnia (w zależności od warunków atmosferycznych)

Wyścig OPEN (2950 m) i sztafeta 4x200 m – 3 sierpnia

Strefa Kibica – Gdynia, plaża przy bulwarze nadmorskim (na wysokości Hotelu Nadmorskiego), w dniach rozgrywania wyścigów

Sponsorem Głównym zawodów jest Bałtycki Terminal Kontenerowy. Za organizację odpowiada SJ Consulting.

Patronami honorowymi imprezy są: Andrzej Biernat – Minister Sportu i Turystyki, Wojciech Szczurek – Prezydent Gdyni oraz Mirosław Wądołowski – Burmistrz Helu.

Patronami medialnymi wydarzenia są: Dziennik Bałtycki, TVP Info, Radio Gdańsk oraz Trójmiasto.pl.

Organizację maratonu wspierają: Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Helu, Polski Związek Pływacki, Swissmed, Formoza RIB, Hotel Nadmorski, RADMOR, Oshee, VIDEOactions oraz firma Arena.

Więcej informacji:

www.bctgdyniamarathon.com

https://www.facebook.com/KochamPlywanieBCTGdyniaMarathon