Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Barefoot Projekt Czysta Plaża!

Edycja 2014 Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku, Fundacja Nasza Ziemia organizuje 5 akcji sprzątania plaż.

Rozpoczął się sezon wakacyjny. Polacy chętnie spędzają czas nad wodą, łapiąc promienie słońca na swoich ulubionych plażach. Niestety turyści coraz częściej zanieczyszczają środowisko, zostawiając po sobie niezliczone ilości śmieci, w wodzie i na piasku. Zadbajmy wspólnie o nasze otoczenie i czystość pięknych, polskich plaż. Spotkajmy się już 19 lipca na akcji Barefoot Projekt Czysta Plaża w Helu!

W tej edycji na wspólne sprzątanie plaż zapraszają Stowarzyszenie Czysta Polska i Barefoot Projekt Czysta Plaża. Jest to już kolejna akcja inicjowana w ramach projektu. W zeszłym roku w projekt zaangażowało się ponad 400 wolontariuszy w 5 miastach, którzy zebrali ok. 4 tys. litrów śmieci. W minioną sobotę 12 lipca w Warszawie oficjalnej inauguracji akcji Barefoot Projekt Czysta Plaża dokonali organizatorzy oraz sympatycy akcji w tym gwiazda programu X Factor Filip Mettler.

Poprzez nasze działania chcemy zwiększyć świadomość wszystkich osób wypoczywających nie tylko na wybrzeżu, ale także na miejskich plażach. Nawet najmniejsze odpadki mogą nieść duże zagrożenie dla środowiska. Zależy nam na tym, byśmy jak najdłużej mogli cieszyć się naturą. Dlatego chętnie weszliśmy we współpracę z Barefoot Projekt Czysta Plaża – mówi Weronika Rychlicka wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska.

Na wszystkich wolontariuszy, którzy pojawią się 19 lipca br. na plaży przy Beach Bar (wejście nr 67), będą czekać liczne konkursy ekologiczne i animacje takie jak zabawa w eko–memory, warsztaty robienia koszyków z papierowych rurek czy poszukiwanie metalowych odpadów przy użyciu wykrywaczy metali, a także konkurs na największą stopę zbudowaną z piasku. Spotkajmy się i zadbajmy wspólnie o nasze otoczenie, a także o zwierzęta, których zdrowie jest coraz częściej narażone na niebezpieczeństwo.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia projektu. Pierwszych 100 osób otrzyma koszulki projektu. Każdy może zostać wolontariuszem, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie Stowarzyszenia Czysta Polska www.czystapolska.org.pl lub przyjść na 10:00 na plaże w Helu. Zachęcamy również do wzięcia udziału w wydarzeniu Barefoot Projekt Czysta Plaża na profilu Facebook Stowarzyszenia Czysta Polska: www.facebook.com

Plastikowe woreczki, butelki oraz niedopałki papierosów to śmieci, które najczęściej zanieczyszczają plaże. Stanowią one bardzo duże zagrożenie dla zwierząt. Warto, byśmy zawsze pamiętali o dbaniu o środowisko i pozostawiali PLAŻE PRZYJAZNE BOSYM STOPOM nie tylko podczas takich akcji – apeluje Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża.

Jeśli nie możesz być z nami 19 lipca w Helu, w kolejne wakacyjne weekendy możesz do nas dołączyć na plażach w nadmorskich kurortach. Barefoot Projekt Czysta Plaża wraz z wolontariuszami posprząta plaże w:

- 26.07 Dębki, plaża przy Beach Bar Cooler

- 02.08 Sopot, plaża przy Balticana Beach Bar, wejście nr 30

- 09.08 Gdynia, plaża przy Contrast Cafe

- Sierpień Warszawa, plaża przy La Playa Music Bar