Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Maraton Hel-Gdynia

Organizatorzy BCT Gdynia Marathon zdecydowali, że Maraton Hel-Gdynia odbędzie się w piątek, 1 sierpnia.

Prognozy synoptyków przewidują na ten dzień najlepsze warunki atmosferyczne oraz termiczne wody.
W zawodach weźmie udział 13 pływaków z czterech kontynentów, wśród nich mistrzowie świata i Europy oraz olimpijczycy. Maraton rozgrywany będzie trasie wiodącej przez Zatokę Pucką z Helu do Gdyni. Meta zawodów oraz Miasteczko Maratonowe usytuowane będą przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni na wysokości Hotelu Nadmorskiego.

Maraton Hel-Gdynia to zawody pływackie rozgrywane na liczącej 20,5 kilometrów trasie. Długa trasa, zmienne warunki termiczne oraz prądy na Zatoce Puckiej powodują, że zawodnicy podczas Maratonu mierzą się nie tylko z czasem i rywalami, ale również własnymi słabościami. Ze względu na ekstremalny charakter zawodów każdemu zawodnikowi towarzyszy łódź, na której obok sędziego, trenera i sternika, znajduje się profesjonalny ratownik. Może on, gdy tylko zawodnik zasygnalizuje taką potrzebę, podjąć go z wody i udzielić niezbędnej pomocy.

Dla najszybszych zawodników w kategoriach kobiet i mężczyzn Sponsor Główny, BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy, przeznaczył nagrody w wysokości po 10 000 USD. Łączna pula nagród w Maratonie Hel-Gdynia wynosi 28 000 USD.

Przewidywany harmonogram zawodów:
9:00-10:00 – start Maratonu Hel-Gdynia, rozpoczęcie transmisji live na telebimie w Miasteczku Zawodów;

13:00-14:00 – finisz pierwszych zawodników na plaży w Gdyni;
ok. 15:00 – zakończenie wyścigu.

Podczas Maratonu Hel-Gdynia na telebimie w Miasteczku Maratonowym prowadzona będzie transmisja live zmagań zawodników. Organizatorzy przewidzieli również konkursy dla najmłodszych kibiców. Największą atrakcją będzie jednak etap końcowy Maratonu, który będzie można obserwować z pirsu oraz Bulwaru Nadmorskiego. Dziennikarze i goście specjalni będą mogli obserwować zawody ze specjalnej łodzi.

Przypominamy również o Wyścigu OPEN, który odbędzie się 3 sierpnia. 150 zawodników oraz amatorów pływania na wodach otwartych zmierzy się w dwóch seriach z dystansem 2950 m. oraz w wyścigu sztafetowym 4 x 200 m. Trasa wyścigu przebiegać będzie wzdłuż plaży w Gdyni, co znacząco wpłynie na widowiskowość zawodów.

W niedzielę Miasteczko Maratonowe otwarte zostanie już o godzinie 9:00. Między 9:00 a 12:00 odbędzie się certyfikowanie zawodników oraz przeprowadzone zostaną odprawy.

Wyścigi OPEN oraz sztafety rozgrywane będą między 12:00 a 15:30. Po ich zakończeniu odbędzie się dekoracja zwycięzców w Maratonie Hel-Gdynia i Wyścigu OPEN oraz uroczyste zakończenie BCT Gdynia Marathon 2014