Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Maraton Hel-Gdynia wystartował

Maraton pływacki Hel-Gdynia wystartował! O 9:50 z plaży w Helu wystartował Maraton pływacki Hel-Gdynia

organizowany w ramach BCT Gdynia Marathon 2014. Najlepszym pokonanie liczącego 20,5 km dystansu zajmie około 4 godzin. W tym ekstremalnym wyścigu bierze udział dwunastu zawodników z czterech kontynentów. Wśród nich są mistrzowie świata i Europy oraz olimpijczycy.

Maraton Hel-Gdynia to jeden z najtrudniejszych maratonów pływackich na świecie. Długi dystans oraz stosunkowo niska temperatura wody sprawiają, że wielu zawodników na mecie jest naprawdę wyczerpanych, a niektórym – mimo doświadczenia – nie udaje się pokonać dystansu. Dlatego tak ważne, zwłaszcza na ostatnich metrach, jest wsparcie kibiców, którzy finisz zawodów obserwują z Miasteczka Maratonowego oraz nabrzeża.

W kategorii pań wśród faworytek tegorocznych zawodów wymieniana jest niepokonana na BCT Gdynia Marathon Amerykanka Christine Jennings. W dobrej formie jest również jej główna konkurentka, osiemnastoletnia Węgierka Anna Olasz, która w marcu zajęła drugie miejsce podczas maratonu w Meksyku.

Wśród panów o zwycięstwo powalczą w tym roku m.in. Niemiec Benjamin Konschak, Australijczyk Michael Sheil i Portugalczyk Hugo Alberto Ribeiro.

W Maratonie Hel-Gdynia wystartowało dwunastu zawodników z czterech kontynentów:

 Ines Hahn Niemcy
 Christine Jennings USA
 Lena Kirchner Niemcy
 Mariana Mello Brazylia
 Anna Olasz Węgry
 Benjamin Konschak Niemcy
 Pedro Mello Brazylia
 Arkadiusz Osses Polska
 Krzysztof Pielowski Polska
 Hugo Alberto Ribeiro Portugalia
 Grzegorz Radomski Polska
 Michael Sheil Australia

Pierwsi zawodnicy dotrą do mety usytuowanej przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni około godziny 13:50. Obok mety, na wysokości Hotelu Nadmorskiego, usytuowane jest Miasteczko Maratonowe, w którym można obserwować zmagania zawodników.

W ramach BCT Gdynia Marathon 2014 poza Maratonem Hel-Gdynia organizowany jest również Wyścig OPEN, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 sierpnia. 150 zawodników oraz amatorów pływania na wodach otwartych zmierzy się w dwóch seriach z dystansem 2950 m oraz w wyścigu sztafetowym 4 x 200 m. Trasa wyścigu przebiegać będzie wzdłuż plaży w Gdyni, co znacząco wpłynie na widowiskowość zawodów.

W niedzielę Miasteczko Maratonowe otwarte zostanie już o godzinie 9:00. Między 9:00 a 12:00 odbędzie się certyfikowanie zawodników oraz przeprowadzone zostaną odprawy.

Wyścigi OPEN oraz sztafety rozgrywane będą między 12:00 a 15:30. Po ich zakończeniu odbędzie się dekoracja zwycięzców w Maratonie Hel-Gdynia i Wyścigu OPEN oraz uroczyste zakończenie BCT Gdynia Marathon 2014.