Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
A. Hermann Mistrzem Helu w badmintonie

22.11.2014r. w Miejskiej Hali Sportowo - Widowiskowej w Helu spotkali się badmintoniści z Helu i Żelistrzewa,

by wziąć udział w Otwartym Turnieju Badmintona o tytuł MISTRZA HELU 2014 w grze pojedynczej.

W turnieju wystartowało 11 zawodników. Równolegle na trzech kortach rozegrano 42 spotkania. Mecze były widowiskowe. Sześć godzin walki, długich wymian i zaciętej gry, które często kończyły się trzecim setem. W fazie grupowej emocji nie brakowało.

W turnieju głównym było równo i bardzo zacięcie. W finale spotkali się helanie Mateusz Grygowski i Adam Hermann, który w fazie grupowej nie przegrał żadnego seta. Po ciekawym i emocjonującym pojedynku Mateusz musiał uznać wyższość rywala. Na trzecim miejscu uplasował się Adam Konkol z Żelistrzewa. Miejsce czwarte zajął Artur Juzik.

W turnieju pocieszenia pierwszy półfinał rozegrali Jacek Słupek z Helu i Wojciech Selke z Żelistrzewa. Mecz zakończył się zwycięstwem Wojtka, który w finale spotkał się z Radosławem Rathnau również z Żelistrzewa. Dopiero trzeci set wyłonił zwycięzcę, którym okazał się Radosław Rathnau.

Po przegranym półfinale Jacek Słupek pewnie zawalczył o miejsce trzecie z Jackiem Budynkiem z Żelistrzewa. Trzecie miejsce ostateczne w turnieju pocieszenia zajął Jacek Słupek z Helu.

Zawody w ocenie zawodników były świetnie zorganizowane. Panowała miła i przyjemna atmosfera.

Zwycięzcy pierwszych miejsc otrzymali wyjątkowe puchary i medale oraz dyplomy, zdobywcy drugich i trzecich miejsc – medale i dyplomy. Każdy zawodnik otrzymał dyplomy uczestnictwa.

Serdeczne podziękowanie składam p. Dariuszowi Lobejko z restauracji KUTTER za pomoc
w organizacji turnieju.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy na następny Otwarty Mikołajkowy Turniej Badmintona tym razem w kat. Kobiet o tytuł MISTRZYNI HELU 2014 w grze pojedynczej, który odbędzie się 6 grudnia 2014 od godziny 14.30

Organizator: Urząd Miasta Helu i Miejski Zjednoczony Klub Sportowy Hel

Norbert Górski