Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
WOŚP 2015 w Helu na sportowo!

Było głośno i sportowo za sprawą Jurka Owsiaka. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawitała także do Helu.

Oprócz występów w Miejskiej Hali Sportowo- Widowiskowej czekały także atrakcje sportowe.

Miłośnicy zimowych kąpieli mogli przyjść w niedzielę na małą plażę w Helu by wspólne wesprzeć akcję WOŚP. Chętnych nie brakowało, a i pogoda dopisała ;-)

Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Helu dr Adam Kohnke i Przewodniczący Rady Miasta Arnold Antkowski. Helskie morsy kąpiel rozpoczęły od rozgrzewki przy muzyce pod dyktando Agnieszki Kohnke po której wszyscy wskoczyli do "wysokiej fali wodnej" napełnieni radością.

Od godziny 12.45 Prezes Klubu Tradycyjnego z Gdyni Dariusz Kupis wraz z grupą helskich sportowców rozpoczął pokaz karate.

Fani piłki siatkowej nie mogli opuścić towarzyskiego siatkarskiego spotkania POLINEZJA JURATA vs. HEL zwłaszcza gdy gościliśmy znane siatkarki i siatkarzy plażowych niejednokrotnie zdobywających Mistrzostwo Polski, wicemistrzostwo Europy czy Mistrzostwa Świata.

Z wielką niecierpliwością na swój punkt programu oczekiwali piłkarze, którzy rozegrali turnieje piłki nożnej. Organizator nie zapomniał też o konkursie rzutów karnych dla najmłodszych. Zwycięzcy otrzymali oryginalną piłkę nożną BRAZUCA z Mistrzostw Świata 2014, którą przekazali na licytacje WOŚP.

Punktem kulminacyjnym jak się później okazało były konkurencje sprawnościowe. Trybuny wypełniły się po brzegi. Do rywalizacji opartej na dobrej zabawie zgłosiło się 5 drużyn: dzieci i młodzież z Helu, Ochotnicza Straż Pożarna w Helu, Helskie Morsy, Członkowie Stowarzyszenia Alternatywny Cypel.

Wszyscy bardzo fajnie się bawili i zapowiedzieli się w przyszłym roku.

Każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy dyplom.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała fundusze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Norbert Górski