Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Ponad 150 Łososi w Helu!

Wędkarski Świat objął patronatem I Łososiowe Mistrzostwa Polski odbywające się w Helu w dniach 9 ? 11 kwietnia nieprzypadkowo.

Wędkarski Świat objął patronatem I Łososiowe Mistrzostwa Polski odbywające się w Helu w dniach 9 – 11 kwietnia nieprzypadkowo.

Od 5 lat promujemy wszelkie inicjatywy sprzyjające rozwojowi morskiego trollingu czynnie uczestnicząc chociażby w Trolling Masters Poland w Jastarni, więc pomysł Marcina Ramutkowskiego, by Hel stał się łososiową stolicą Polski, przyjęliśmy z entuzjazmem. Nie ma bowiem w Europie, poza Bornholmem, lepszego łowiska tych królewskich ryb, więc imprezę mogła popsuć tylko pogoda. Jednak i ta dopisała.

Przez trzy dni Trolling Boat Masters morze było gładkie, a co najważniejsze, ryby brały – choć nie zawsze i nie każdemu. Jak każda tego typu impreza tak i te mistrzostwa były kopalnią nowej wiedzy o łososiowym trollingu.

Tytuł łososiowego mistrza Polski wywalczyła załoga Lulu IV dowodzona przez Adama Schmida – właściciela firmy Dragon. Lulu IV wystąpiło w składzie: Adam Schmid, Grzegorz Zielazny, Marek Stryk i Piotr Jamiński.

W dodatkowych kategoriach zwyciężyły załogi łodzi Fishunter i Stan. Załoga Fishuntera złowiła największą rybę – łososia 118 cm, a załoga Stan wywalczyła zwycięstwo w kategorii największa liczba ryb w przeliczeniu na liczbę wędek. Drużyna Wędkarskiego Świata po dwóch dniach zajmowała piąte miejsce w kategorii generalnej ze stratą 4 cm do załogi Lulu IV i trzecią rybą zawodów. Miała realne szanse na zwycięstwo, ale w ostatecznej klasyfikacji uplasowana się w środku stawki. W helskich mistrzostwach startowały 24 jednostki. Jestem pewien, że za rok ta liczba się podwoi, a za kilka lat Hel będzie konkurować z Bornholmem. Może jeszcze nie liczbą łodzi, ale z pewnością liczbą złowionych ryb przez statystyczną załogę. Zależy to teraz wyłącznie od nowego rozporządzenia ministra dotyczącego ustawy o rybołówstwie morskim, które może otworzyć trollingowcom warunki do uprawiania tej metody w formie, jaka jest praktykowana w krajach skandynawskich. W Helu złowiono 150 łososi – to wynik rewelacyjny i dobrze rokujący temu łowisku na przyszłość.

Źrodło:https://wedkarskiswiat.pl/ponad-150-lososi-w-helu,n,64