Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
FREE TIME FESTIWAL odwiedziło 13 000 gości. Działo się!

Podczas kwietniowego weekendu w AmberExpo tysiące osób w piknikowej atmosferze poszukiwało pomysłów, jak spędzić wolne popołudnie, weekend czy urlop.

Podczas kwietniowego weekendu w AmberExpo tysiące osób w piknikowej atmosferze poszukiwało pomysłów, jak spędzić wolne popołudnie, weekend czy urlop. W opinii zarówno wystawców, jak i odwiedzających Festiwal, nowa formuła, łącząca kilka uzupełniających się wydarzeń w jednym miejscu i czasie, okazała się ogromnym sukcesem. Relacje na żywo z imprezy transmitowane były m in. w TVN24 i Polsat News. 

Free Time Festiwal  adresowany był do ludzi nielubiących się nudzić, preferujących nowoczesny styl życia, poszukujących aktualnych trendów, a także rowerzystów, kajakarzy, pasjonatów sportów ekstremalnych, rodzin z dziećmi i miłośników foodtrucków.  Impreza połączyła w sobie pięć uzupełniających się wydarzeń: Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego, Bike Festiwal, Kajak Expo, Baltic Games i Festiwal Smaków Food Trucków.

Festiwal to swoisty bank pomysłów i ofert spędzania czasu wolnego, a także przewodnik po regionie i bardziej odległych rejonach Polski. Odwiedzający mogli zapoznać się z atrakcjami Pomorza (Gdańsk, Sopot, Krynica Morska i subregiony Kaszub, Kociewia i Żuław), regionu Małopolski (z powiatami nowosądeckim i tarnowskim), Zamościa z krainą Roztocza, województwa świętokrzyskiego i Ziemi Wałbrzyskiej. Bogatą i różnorodną ofertę polskiej agroturystyki i turystyki wiejskiej  zaprezentowało stoisko „Odpoczywaj na wsi”.

Na specjalnej  plaży w hali można było zagrać  w siatkówkę, badmintona czy bule. Na bardziej odważnych czekały ścianki wspinaczkowe.  Można było przetestować  rowery tradycyjne i elektryczne, e-hulajnogi i e-skutery, wziąć udziału w pokazowych treningach spinningowych, a zainteresowani kupnem nowego roweru i sprzętu mogli liczyć na bardzo atrakcyjne ceny. Ci, którzy własne rowery już mają, mogli  skorzystać z darmowego przeglądu serwisowego. Tych, którzy preferują wypoczynek na wodzie z pewnością zainteresował solarny katamaran Tesla 21. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zawody na rowerkach biegowych TupuTap MPZK Cup 2015. Na starcie stanęło blisko 120 zawodników w czterech kategoriach wiekowych (górna granica wieku 4 lata). Prawdziwe tłumy gromadziły pokazy stretchingu, fitnessu dla dzieci, karate, treningu funkcjonalnego, a także walki bokserskiej i boksu tajskiego.  Podziw wzbudzały prowadzone w  specjalnie przygotowanym basenie niezwykle widowiskowe pokazy freestylu kajakowego w wykonaniu  Grupy  Umpa Umpa Tribe of The Polish Freestyle Paddlers. Można też było nauczyć się, jak prawidłowo chodzić z kijkami, poznać zasady uprawiania dogtrekking i gry w ultimate freesbe. 

Na zwolenników sportów ekstremalnych czekały emocjonujące zawody w ramach Baltic Games. Profesjonalni skateboarderzy i riderzy BMX ze świata  zmierzyli się na specjalnie przygotowanych skateparkach w dwóch dyscyplinach – Skateboarding oraz BMX. Zmaganiom sportowym towarzyszyły zawody taneczne, targi tatuażu oraz pircingu (Ink & Destroy), targi odzieżowo-lifestylowe YUCKY Showroom oraz warsztaty i pokazy Parkour & Freerun.

Festiwal to także rzadka okazja do spotkań oko w oko z mistrzami sportu. Zajęcia fitness poprowadziła Mistrzyni Świata Aleksandra Kobielak, trening funkcjonalny Magdalena Kowalczyk - kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski w wioślarstwie, praktycznych porad, jak przygotować się do maratonu, udzielał Mistrz Polski Radosław Dudycz, a wielokrotny finalista Mistrzostw Polski w trialu rowerowym Bartosz Ćwik prezentował pokazy akrobacji rowerowych. Tłumy fanów czekały na zawodników Lechii Gdańsk pod przewodnictwem kapitana Sebastiana Mili. Drużyna rozdawała autografy, można było uścisnąć dłoń swoich piłkarskich idoli, a także zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Nie lada gratką dla miłośników ulicznego jedzenia był towarzyszący Festiwalowi zlot 29 foodtrucków. W serwowanym menu znalazły się burgery, pizza z pieca, belgijskie frytki, a także dania kuchni meksykańskiej, hiszpańskiej, wegańskiej, a nawet bezglutenowej :)

WIĘCEJ INFORMACJI: www.freetimefestiwal.pl