Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Tramwaje wodne 1 maja 2015 r. rozpoczyna się turystyczny sezon rejsowy

1 maja 2015 r. rozpoczyna się turystyczny sezon rejsowy. Tramwaje wodne pływać będą po Motławie w Gdańsku, statki z Trójmiasta popłyną na Hel.

1 maja 2015 r. rozpoczyna się turystyczny sezon rejsowy. Tramwaje wodne pływać będą po Motławie w Gdańsku, statki z Trójmiasta popłyną na Hel.

1 maja 2015 r. na "tory" wracają tramwaje wodne. Ich sezon potrwa do końca września. 
- Dobrze znane mieszkańcom i turystom jednostki Sonica i Sonica I od maja wyruszają w pierwsze w nowym sezonie rejsy - potwierdza Zygmunt Gołąb z Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.- Jednostki obsługiwać będą linie F5 i F6. Długość szlaku gdańskich tramwajów wodnych wynosi 45,1 km. 

Do wyboru są dwie trasy. 

  • Linia F5 pływa od Żabiego Kruku przez m.in. Targ Rybny, nabrzeże Zbożowe, Twierdzę Wisłoujście i Westerplatte do przystanku Nowy Port Latarnia Morska.
  • Z kolei linia F6 pokonuje trasę od Targu Rybnego do Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich.

Jednorazowo na pokład tramwaju wodnego może się zabrać 40 pasażerów i 5 rowerów. 

- Częstotliwość rejsów pozostanie na takim samym poziomie jak w zeszłym sezonie. Tramwaje kursować będą codziennie, od poniedziałku do piątku po trzy kursy dziennie, a w weekendy - cztery. Taka sama pozostanie również cena: 10 zł za jednorazowy bilet i 5 zł za przewóz roweru. Szczegółowy rozkład rejsów dostępny jest na stronie internetowej ZTM w Gdańsku, w zakładce: Tramwaj wodny - informuje Gołąb. 

Statki Żeglugi Gdańskiej
Usługi przewozowe na liniach tramwaju wodnego miastu świadczyć będzie Żegluga Gdańska. Ta z kolei, także od 1 maja, uruchamia cieszące się popularnością połączenia z Trójmiasta na Hel. 
Mowa o: 

  • linii F1 Gdańsk - Hel - Gdańsk oraz
  • linii F3 Sopot - Hel - Sopot.

- Na liniach tych kursować będą katamarany o zdolności przewozowej do 500 osób i 50 rowerów lub mniejsze statki przewożące do 200 osób i 10 rowerów. Rejsy rozpoczynają się od długiego weekendu majowego i będą kontynuowane przez wszystkie weekendy maja i czerwca, a od początku lipca codziennie do końca sezonu - informuje Jerzy Latała, prezes Żeglugi Gdańskiej. 

Z kolei linia 520 Gdynia - Hel - Gdynia już od majówki kursować będzie codziennie. 
- Ceny biletów na Hel będą jednakowe na wszystkich liniach: bilet normalny 35 zł, ulgowy 25 zł, rower 5 zł .