Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Pielgrzymka rowerowa Bursztynowego Różańca z Helu

1 maja 2015 roku już po raz 6 odbył się rajd (pielgrzymka) rowerowa Bursztynowego Różańca. Inicjatorem tego sportowo religijnego wydarzenia jest poprzedni proboszcz parafii Bożego Ciała w Helu o. Klaudiusz Michalski.

1 maja 2015 roku już po raz 6 odbył się rajd (pielgrzymka) rowerowa Bursztynowego Różańca. Inicjatorem tego sportowo religijnego wydarzenia jest poprzedni proboszcz parafii Bożego Ciała w Helu o. Klaudiusz Michalski.

Staramy się kontynuować tę tradycję. Trasa rajdu, około 38 km., prowadzi malowniczą ścieżką półwyspu Helskiego z Helu do Swarzewa. Zatrzymujemy się przy kościołach: w Juracie, Jastarni, Kuźnicy, Chałupach, Swarzewie, aby odmówić dziesiątkę Różańca Świętego. W Swarzewie odprawia się  Mszę Świętą w intencji wszystkich uczestników Rajdu. Rajd kończymy majówką w Swarzewie nad Zatoką Pucką.

W tym roku w rajdzie Bursztynowego Różańca wzięło udział ponad 50 osób z Helu, Jastarni i okolicznych miejscowości. Przedział wieku uczestników to 12 do 77 lat.

Wyruszyliśmy z Helu błogosławieństwem o. proboszcza Marka Janusa.

Pogoda sprzyjała nam od rana aż do Chałup, potem w kropelkach deszczu dojechaliśmy do Władysławowa skąd w strugach deszczu dotarliśmy do celu pielgrzymki. Po Mszy świętej w Sanktuarium M. B. Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza, zostały poświęcone i rozdane uczestnikom Rajdu bursztynowe różańce.

Na nieco mokrych i zziębniętych rowerzystów czekały jeszcze gorące kiełbaski z grilla, które już po raz drugi przygotował i podawał pan Mirosław Wądołowski.

Serdecznie dziękujemy panu Mirkowi również za transport dla osób które nie miały już sił wracać rowerami do Helu. Dziękujemy również panu Andrzejowi Dzikowskiemu za obsługę techniczna i pomoc w awariach rowerowych a także za transport.

Podziękowania kierujemy też do Urzędu Miasta Helu za wpisanie rajdu do wydarzeń sportowych, pomoc w przygotowaniu, ubezpieczenie uczestników i promocję.

Podziękowanie Panu Markowi Dykcie za fotograficzno filmowe reportaże. Dziękujemy Panu Ryszardowi Witschenbach za wieloletnia już pomoc w dostarczeniu artykułów spożywczych na grilla.

Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy na kolejne Rajdy 1 majowe Bursztynowego Różańca.

o. Dydak OFM Antoni Mientki