Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Bunkier Morskich Tajemnic - otwarcie!

Helski Cypel to miejsce szczególne, nie przypadkowo grupa działaczy z Helu nazwała swoje stowarzyszenie - ALTERNATYWNY CYPEL.

Helski Cypel to miejsce szczególne, nie przypadkowo grupa działaczy z Helu nazwała swoje stowarzyszenie – ALTERNATYWNY CYPEL. Osoby zrzeszone w tej organizacji od samego początku mieli świadomość koło jakiego cudu mieszkają – miejsca tak silnie naznaczonego historią i przyrodniczo najcenniejszego co można odnaleźć na Polskim wybrzeżu.

Przez lata większość cyplowych fortyfikacji, mino swojego znaczenia historycznego, stała pusta i zaniedbana. W zeszłym roku Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL przygotował w jednym z załogowych schronów wystawę Bunkier Makbra XX wieku, która dzięki swojej autentyczności i aktualnemu antywojennemu przesłaniu cieszy się dużym zainteresowaniem i stanowi nietypową w swoim przekazie atrakcję.

Rok 2015 przyniósł nowe wyzwanie – utworzenie wystawy, która w prosty, współczesny sposób, trafiający również do młodego pokolenia, opowie o przyrodzie Morza Bałtyckiego i potrzebie jej ochrony. I tak powstała nowa wystawa – Morskie Tajemnice zlokalizowane w wnętrzach bunkra 3. Baterii im. H. Laskowskiego. Ekspozycja została przygotowana tak, by była ciekawa dla odwiedzających Hel turystów w różnych grupach wiekowych – znajdziemy tam panoramiczne akwarium z bałtycką fauną, unikatową makietę przedwojennego portu rybackiego , specjalna gra szkutnika pozwalająca składać własne modele kutrów oraz wiele eksponatów dotyczących morskiej przyrody i helskich rybackich tradycji. Wizyta w naszym Bunkrze Morskie Tajemnice pozwoli w pigułce poznać Helską spuściznę przyrodniczą i historyczną związaną z rybołówstwem.

Bunkier Morskie Tajemnice otwarty zostanie 27 czerwca o godz. 12:00, a następnie będzie czynny codziennie od godz. 11:00 do godz. 19:00, aż do końca września. Bilety kosztować będą 4/6 złotych. Serdecznie wszystkich zapraszamy na wspólne odkrywanie Bałtyckich sekretów!