Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Hel: Teatr w Remizie - program

Teatr w Remizie rusza z nowy sezonem (lato 2015). Hel już zachęca na wieczorne spektakle w remizie OSP Hel (przy Bulwarze Nadmorskim). Już jest wystawa zdjęć, a kogo zobaczymy?

Teatr w Remizie rusza z nowy sezonem (lato 2015). Hel już zachęca na wieczorne spektakle w remizie OSP Hel (przy Bulwarze Nadmorskim). Już jest wystawa zdjęć, a kogo zobaczymy? Teatr w Remizie odwiedzą m.in. Dorota Stalińska i Wiesław Komasa.

Na ulicach Helu już można oglądać wystawę teatralnych zdjęć 
- Tradycji stało się zadość, jak każdego roku przygotowaliśmy dla Państwa wystawę związaną z Teatrem w Remizie zachęcają organizatorzy. - Wystawę można podziwiać na ul. Wiejskiej (na wysokości Muzeum Rybołówstwa). Zdjęcia artystów do końca wakacji będą cieszyć oczy przechodniów. 

Helski Teatr w Remizie odwiedzą: 
- 13 lipca - Żmija - Dorota Stalińska 
- 15 lipca - Od przodu od tyłu - Mateusz Nowak 
- 20 i 22 lipca - Rajcula warzy - Joanna Wawrzyńska 
- 27 i 29 lipca - Śmieszny staruszek - Krzysztof Gordon 
- 3 i 5 sierpnia Różewiczogranie - Wiesław Komasa 
- 10 sierpnia - Kolekcjoner wspomnień - Roman Ziemlański

Helski Teatr w Remizie nie jest biletowany, bo wstęp na spektakle jest wolny. Ale wcześniej trzeba zarezerwować bilety osobiście sekretariacie Urzędu Miasta Hel lub online pod tym adresem.

Sceniczna adaptacja powieści Karola Zbyszewskiego „Niemcewicz od przodu i tyłu" w opracowaniu Stanisława Miedziewskiego i Mateusza Nowaka korzysta z tworzonych w powieści obrazów makabrycznego świata błaznów.

 

Monodram „Rajcula warzy” jest inscenizacją tekstu Aliny Moś-Kerger, wyróżnionego w 2013 roku w Konkursie na wystawienie sztuki współczesnej po śląsku i pierwszą w historii tego konkursu realizacją sceniczną autorskiego tekstu w gwarze śląskiej.

 

„Śmieszny staruszek” w wykonaniu Krzysztof Gordona, w reżyserii Janusza Kukuły został zrealizowany z inicjatywy WROSTJA przez Teatr Polskiego Radia jako monodram radiowy (premiera obyła się w kwietniu 2015).

 

W swoim artystycznym wędrowaniu idę pod rękę z Poezją od wielu, wielu lat. Ona wciąż ukazuje mi nowe przestrzenie tej samej Tęsknoty. Z niektórymi utworami zaprzyjaźniam się i zapraszam do wspólnego koncertowania, to znaczy do dialogu.

 

Kolekcjoner Wspomnień to tytułowe hasło recitalu balladowego. Zawieszeni na przełomie wieków drżymy o jutro. Z niepokojem patrzymy na szerzący się terroryzm, na upadek ludzkich wartości, na bezwzględną walkę o władzę, ale również o przetrwanie.