Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
IV edycja Marszu na Orientację Szperk - Hel 2015

Marsz na Orientację Szperk Hel 2015 jest już czwartą edycją tej imprezy. Jest to wspaniała inicjatywa promująca aktywny wypoczynek, umiejętność orientacji w terenie...

Marsz na Orientację Szperk Hel 2015
Data: 15 sierpnia 2015 r.
(godz. 9.00 Trasa Duża Pętla, godz. 11.oo Trasa Mała Pętelka)
Miejsce: Kuracyjna 5, Hel

Marsz na Orientację Szperk Hel 2015 jest już czwartą edycją tej imprezy. Jest to wspaniała inicjatywa promująca aktywny wypoczynek, umiejętność orientacji w terenie, korzystanie z mapy i kompasu ale również przybliża niezwykłe miejsca Półwyspu Helskiego. Marsz umożliwi odkrywanie miej sc pehiych historii min. helskie forty?kacje, które do niedawna byly nie dostępne. Aby umożliwić uczestnictwo w marszu wszystkim zainteresowanym i tym razem Marsz Szperk został podzielony ze względu na umiejętności uczestników na dwie trasy różniące się długością:

Trasa Mała Pętelka 14 km

Trasa przeznaczona dla osób w każdym wieku i dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z mapą i kompasem. Wszystkie punkty to lampiony rozstawione w stosunkowo dość łatwych do zlokalizowania miejscach, ale wymagających poruszania się także po rzeźbie terenu. Przy kilku punktach kontrolnych przygotowane są dodatkowe atrakcje i zadania. Większość punktów kontrolnych zlokalizowana jest przy obiektach militamych Helu. Trasa przejścia ok. 3-4 h.

Trasa Duża Pętla 26 km (limit 35 zespołów)

Trasa dla osób średnio zaawansowanych, którzy potra?ą się orientować w leśnym terenie. Większość punktów kontrolnych zlokalizowana jest przy obiektach militamych Helu oraz szlaku kolejki wąskotorowej. Na punktach przygotowane dodatkowe atrakcje, które będą wymagać dużej sprawności i strategicznego myślenia. Trasa przewidziana na 7-8 h.

Na zakończenie Marszu przewidziane jest ognisko, występy artystyczne, o?cjalia dekoracja zwycięzców.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL w partnerstwie z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Miastem Hel.