Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
SWIM FOR A DREAM PRZED NAMI...

24 lipca młody pracownik korporacji spróbuje przepłynąć wpław Zatokę Pucką! To finał jedynej w swoim rodzaju akcji charytatywnej!" Swim For a Dream ma być sumą tego co w ludziach najlepsze. Chciałbym żebyś i Ty stał się jego częścią.

Z Helu do Gdyni wpław! Już w piątek, 24 lipca wielki finał jedynej w swoim rodzaju akcji charytatywnej! Marcin Gortat, Krzysztof Hołowczyc i Otylia Jędrzejczak już trzymają kciuki!

Z Hołkiem

Czy dwa lata pracy i wyrzeczeń wystarczą by pokonać Bałtyk? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w ostatni weekend lipca!

W piątek, 24 lipca (lub, ze względu na pogodę, w sobotę/niedzielę), Adam Jerzykowski - po dwóch latach ciężkich przygotowań - spróbuje przepłynąć wpław Zatokę Pucką z Helu do Gdyni. Impulsem do realizacji tego wielkiego wyzwania była dla Adama śmierć dziadka. To właśnie dziadek, poprzez swoje zamiłowanie do sportu, nauczył Adama wytrwałości i konsekwencji niezbędnej do realizowania życiowych celów.

Swim For a Dream (pol. płyń po marzenie) to nazwa wyzwania, ale i fundacji, którą Adam założył w listopadzie 2013 r. Środki, które udało mu się zebrać podczas przygotowań teraz przekaże trzem innym fundacjom: Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Fundacji Marcina Gortata MG13 oraz Fundacji Gajusz.

adam1

Pozornie szalony pomysł Adama spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem - od początku wspiera go m.in. Tomasz Pąchalski, trener reprezentacji Polski w Pływaniu w Wodach Otwartych oraz Marek Jędrzejewski - fizjoterapeuta i trener personalny. Swoje poparcie w ramach facebookowej kampanii "Całym sercem ze Swim For a Dream" okazali m.in. Marcin Gortat, Krzysztof Hołowczyc, Otylia Jędrzejczak, Paweł Korzeniowski, Abelard Giza czy Aleksandra Szwed.

Akcję wciąż można wesprzeć na portalu crowdfundingowym wspieram.to (https://wspieram.to/projekt/4976/swim-for-a-dream-z-helu-do-gdyni-wpaw) lub biorąc udział w aukcjach na portalu charytatywni.allegro.pl (środki zbierane będą do 16 sierpnia). Adam zawarł też kilka zakładów honorowych z firmami i instytucjami! Przekażą one zadeklarowane wcześniej środki pod warunkiem, że Adam przepłynie zatokę. W ten sposób projekt wspiera m.in. Wiceprezydent Łodzi Pan Tomasz Trela, Uniwersytet Łódzki, Paul Hartmann czy Paplus International. Część firm zdecydowała się wesprzeć akcję swoimi produktami lub usługami, które można wylicytować na stronie charytatywni.allegro.pl (Swim4aDream).

Już w piątek wielki finał akcji! W przerwie między ostatnimi treningami Adam chętnie odpowie na wszelkie pytania!