Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
GoToHell 2015 ultramaraton Gdynia - Hel 80km

Pierwszy na pomorzu ultramaraton z Gdyni na Hel zakończył się licznymi sukcesami debiutujących jak również doświadczonych zawodników z całej Polski, którzy dobiegali do mety po ok 10 godzinach od startu.

Pierwszy na pomorzu ultramaraton z Gdyni na Hel zakończył się licznymi sukcesami debiutujących jak również doświadczonych zawodników z całej Polski, którzy dobiegali do mety po ok 10 godzinach od startu.

Zawodnicy mieli przed sobą do pokonania trasę 80 km prowadzącą przez Dębogórze, Osłonino, Puck, Władysławowo, Kuźnicę, Juratę aż do Helu gdzie czekała na nich meta z medalem i certyfikatem oraz pucharami dla 3 pierwszych miejsc w kategorii kobiet i mężczyzn.

25.07.2015 GoToHell 2015 1

Organizator przygotował również niespodziankę w postaci tablicy zwycięzców z białym brystolem na której każdy zawodnik mógł pozostawić odcisk własnej dłoni zamoczonej w czerwonej farbie. 

25.07.2015 GoToHell 2015 2

Ultramaraton GoToHell 2015 zakończony. Trasę 80 km najszybciej pokonał Rafał Bosianek, który potrzebował niespełna 6,5 godziny (6:25:31). Niespodziankę swojemu liderowi Grzegorzowi Elmisiowi przygotowały Helskie Wichry. Ultramaraton GoToHell 2015 przeszedł do historii.

Wyczerpujący bieg wystartował o godz. 4:30 z Gdyni, skąd zawodnicy ruszyli w stronę Półwyspu Helskiego. Trasa liczyła ponad 80 km i w większości została poprowadzona terenami powiatu puckiego. Ultramaraton GoToHell 2015 zgromadził ok. 110 zawodników i kolejną siedemnastkę, która była wsparciem dla biegaczy. W ten sposób całą trasę na rowerze za reprezentantami powiatu puckiego pokonał m.in.Aleksander Szpyt. I to on odebrał największe podziękowania od Grzegorza Elmisia, członka grupy biegowej Helskie Wichry - jednego z uczestików biegu GoToHell 2015
- Za to że jechał z nami od startu do mety rowerem i wspierał nas dostarczał co tylko sobie zażyczyliśmy - dziękuje Grzegorz Elmiś. - Dziękuje Wszystkim. Jesteście niesamowici. 


Helskie Wichry zgotowały swojemu liderowi spora niespodziankę. Grupa - z okazałym transparentem - stanęła w lasach półwyspu, by końcówkę trasy pokonać właśnie z Grzegorzem Elmisiem

A naszych biegaczy - nie tylko z Helskich Wichrów czy Tri-Sea Władysławowo - transparenty witały też w wielu innych miejscachJednym z pomysłodawców ultramaratonu jest Marcin Glebow.

- Wpadliśmy na pomysł, żeby pobiec sobie na Hel - mówi Marcin Glebow. - No i jak tak biegliśmy, to przyszło nam do głowy żeby nazwać to i wyszła nazwa GoToHell
Koleżeński bieg ewoluował, powstała strona internetowa a w końcu narodził się Ultramaraton GoToHell 2015. Na finiszu, na Bulwarze Nadmorskim w Helu, za linią mety znalazł a sie też Tablica Zwycięzców- na której biegacze mogli odcisnąć swoją dłoń. 

Ultramaraton GoToHell 2015 najszybciej ukończył Rafał Bosianek, który potrzebował na to 6 godzin 25 minut 31 sekund. Swój bieg w ramach urodzinowego prezentu 45 kilometrów na 45. urodziny pokonała Irena Trzęsicka. 


Ultramaraton GoToHell 2015 - zawodnicy z powiatu puckiego: Grzegorz Karczewski - Hel, Krzysztof Wrzos- Władysławowo, Tomasz Wyszyński- Hel, Michał Sławiński - Pogórze, Rafał Lisakowski - Władysławowo,Grzegorz Elmiś - Hel

Impreza zakończyła się oficjalną ceremonią dekoracyjną na scenie muzycznej koło wejścia do portu. Podczas której zawodnicy otrzymali wszystkie nagrody i wyróżnienia oraz zostało wykonane zdjęcie grupowe upamiętniające wydarzenie biegowe GoToHell2015 z tablicą zwycięzców w tle. Nagrodzeni zostali również zawodnicy niepełnosprawni z Integracyjnego Klubu SMOK oraz najstarsi i najmłodsi uczestnicy biegu. 

25.07.2015 GoToHell 2015 3


Sobie oraz organizatorom życzymy kolejnych tak udanych imprez jak GoToHell2015 w kolejnych edycjach.