Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Podążanie szlakami helskich fortyfikacji jest teraz przyjemniejsze

Z przyjemnością informujemy, iż poznawanie helskich fortyfikacji stało się przyjemniejsze. Zgodnie z podpisaną w kwietniu umową, nastąpił montaż tablic, które prowadzą przez fortyfikacje.

Z przyjemnością informujemy, iż poznawanie helskich fortyfikacji stało się przyjemniejsze. Zgodnie z podpisaną w kwietniu umową, 17 lipca nastąpił montaż tablic, które prowadzą przez fortyfikacje.

W kwietniu Urząd Miasta Helu zlecił wykonanie projektu oznakowania szlaków po historycznych fortyfikacjach Helu. Szczegółowiej rzecz ujmując, wykonanie projektu identyfikacji wizualnej szlaków, sporządzenie map i schematów szlaków ze wskazanymi odległościami i czasami przejścia, przygotowanie opisów najciekawszych obiektów znajdujących się na szlakach w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Łącznie wykonano 16 tablic, do których zostały zamówione drewniane stelaże. Tablice, które do tej pory usytuowane były na terenie cypla uległy zniszczeniu.
 

Życzymy zarówno turystom, jak i mieszkańcom wielu pięknych wrażeń na szlakach :-)
Szlaki prowadzą tak, by ukazać zarówno walory zabytkowe, krajobrazowe jak i przyropdnicze. Warto zapoznać się z historią.

 Ze szlakami można zapoznać przez stronę internetową http://szlaki.gohel.pl/