Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
BCT GDYNIA MARATHON 2015 - aktualizacja 19.08.2015

Organizatorzy BCT Gdynia Marathon zdecydowali, że Maraton Hel-Gdynia odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia. Prognozy synoptyków przewidują na ten dzień najlepsze warunki atmosferyczne oraz termiczne wody.

Organizatorzy BCT Gdynia Marathon zdecydowali, że Maraton Hel-Gdynia odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia. Prognozy synoptyków przewidują na ten dzień najlepsze warunki atmosferyczne oraz termiczne wody.

W zawodach weźmie udział 14 pływaków z Polski, USA, Rosji, Argentyny, Niemiec i Portugalii, wśród nich mistrzowie świata oraz olimpijczycy. Maraton rozgrywany będzie na trasie wiodącej przez Zatokę Pucką z Helu do Gdyni. Meta zawodów oraz Miasteczko Maratonowe usytuowane będą przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni na wysokości Hotelu Nadmorskiego.

Maraton Hel-Gdynia to zawody pływackie rozgrywane na liczącej 20,5 km trasie. Dystans, zmienne warunki termiczne oraz prądy na Zatoce Puckiej powodują, że zawodnicy podczas Maratonu mierzą się nie tylko z czasem i rywalami, ale również własnymi słabościami. Ze względu na ekstremalny charakter zawodów każdemu zawodnikowi towarzyszy łódź, na której obok sędziego, trenera i sternika, znajduje się profesjonalny ratownik. Może on, gdy tylko zawodnik zasygnalizuje taką potrzebę, podjąć go z wody i udzielić niezbędnej pomocy. To wyjątkowy poziom zabezpieczeń. 

Poza samym maratonem pływackim z Helu do Gdyni, w sobotę odbędą się także Wyścig Open, a w ramach tego wyścigu Finał Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych, Wyścig Sztafetowy i Wyścig Splash dla dzieci.

W imieniu głównego sponsora, Bałtyckiego Terminala Kontenerowego BCT Gdynia, zapraszamy Państwa do Miasteczka Maratonowego na Bulwarze Nadmorskim, na wysokości Hotelu Nadmorskiego. 

Otwarcie zawodów nastąpi o godz. 9:50.

Wyścig Open
Wszystkich chętnych powyżej 14. roku życia zapraszamy do startu w Wyścigu Open. Trasa o długości 2950 metrów będzie prowadziła wzdłuż plaży przy Miasteczku Maratonowym. Zapisywać się można przez stronę bctgdyniamarathon.pl, biuro zawodów otwarte będzie 22 sierpnia od 6:00, a odprawa dla zawodników odbędzie się o 9:00 w Hotelu Nadmorskim.

W ramach Wyścigu Open w tym roku odbędzie się również Finał Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych.

Wyścig Sztafetowy
Zapraszamy do wzięcia udziału w sztafecie 4 x 200 metrów. Dla pierwszych trzech zespołów przewidziane są medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Wyścig Splash
Dzieciaki w wieku 5-13 lat zapraszamy do wzięcia udziału w Wyścigu Splash na dystansie 200 metrów. Dla wszystkich uczestników tych zawodów organizatorzy przewidzieli nagrody i medale.

Łączna pula nagród pieniężnych w wyścigach to równowartość ponad 30 000 USD. Najlepsi otrzymają też puchary, medale i liczne nagrody rzeczowe. 

Zapraszamy również na wydarzenia towarzyszące:

Cheerleaders Gdynia i Koncert Musicalowy 
Przez całą sobotę w Miasteczku Maratonowym będzie można oglądać pokazy zespołu Cheerleaders Gdynia i słuchać koncertów musicalowych duetu Kamila Dominiaka i Ignacego Wiśniewskiego.

Pokaz psów ratowniczych
Dodatkową atrakcją Miasteczka Maratonowego będą pokazy umiejętności psów ratowniczych.

Informacje o zapisach na Wyścigi Open, Wyścig Sztafetowy i Wyścig Splash wraz z regulaminem zawodów znajdą Państwo na stronie bctgdyniamarathon.pl.


Sponsorem głównym wydarzenia jest Bałtycki Terminal Kontenerowy, a kancelaria CMS Cameron McKenna LLP jest fundatorem premii lotnych podczas maratonu Hel – Gdynia. 

Za organizację zawodów odpowiada SJ Consulting. 
Patronami honorowymi maratonu są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Burmistrz Helu Klemens Kohnke.

Patronami medialnymi zawodów są: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, TVN Meteo Active, Namiary na Morze i Handel, megatiming.pl oraz trójmiasto.pl.

Organizację maratonu wspierają: Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Helu, 
Polski Związek Pływacki, Formoza RIB, Hotel Nadmorski, Falck, Radmor oraz firma Arena.