Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Zagrają na niewidzialnych gitarach - Wielki Finał akcji Gumtree on Air

W sobotę, 22 sierpnia od godziny 18:00, wszyscy fani rock?n?rollowego grania na gitarze powietrznej będą mieli okazję zobaczyć w mieście Hel walkę o tytuł Mistrza Air Guitar.

W sobotę, 22 sierpnia od godziny 18:00, wszyscy fani rock’n’rollowego grania na gitarze powietrznej będą mieli okazję zobaczyć w mieście Hel walkę o tytuł Mistrza Air Guitar. Scena przy Urzędzie Miasta po raz pierwszy w historii ugości finalistów ogólnopolskiego konkursu Gumtree on Air: Air Guitar Fight, a wieczorem widownię rozgrzeje jeden z najlepszych polskich gitarzystów - znany w Europie, USA i Chinach Mr. Pollack.

Półwysep Helski gości w tym roku pierwsze w historii zawody Air Guitar, czyli gry na niewidzialnej gitarze. Gumtree on Air: Air Guitar Fight to rockowa zabawa, zorganizowana w Polsce przez portal bezpłatnych ogłoszeń lokalnych Gumtree.pl. Ma ona na świecie już ponad 20-letnią historię i własne Mistrzostwa Świata. Wspiera też pacyfistyczną zasadę „Pokój, Miłość i Rock’n’Roll.”

W wielkim finale Gumtree on Air: Air Guitar Fight weźmie udział 6 zawodników, wybranych spośród dziesiątek zgłoszeń. Eliminacje odbywały się we Wrocławiu, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim i Opolu. Można było również walczyć o miejsce w finale poprzez samodzielne nadsyłanie video z wyczynami na gitarze powietrznej za pośrednictwem strony www.gumtreeonair.pl.

Szczęśliwa szóstka spędzi w mieście Hel cały weekend, przygotowując się do sobotniego finału, gdzie wszyscy zawalczą o tytuł Mistrza Air Guitar i atrakcyjne nagrody (m.in. wyjazd na listopadowy koncert zespołu Foo Fighters w Krakowie, gitary elektryczne Epiphone i kurs gry na rzeczywistej gitarze). Uczestnicy, wspierani przez tancerki i efekty specjalne, będą walczyć na helskiej scenie w 2 rundach. Podczas pierwszej części zagrają do przygotowanej przez siebie wcześniej rockowej piosenki, a w drugiej będą musieli improwizować do utworu wylosowanego przez organizatora.

Specjalna komisja złożona z przedstawicieli Gumtree, miasta Hel i profesjonalnych gitarzystów będzie oceniać zarówno technikę – poprawną imitację gry na gitarze, jak i rockową ekspresję.

Gitary powietrzne nie będą jednak jedynymi, które 22 sierpnia pójdą w ruch w mieście Hel. Widownię rozgrzeje do zabawy młody zespół Burnin’ Whistle, a gwiazdą wieczoru będzie Mr. Pollack – rockowe trio, które zdobyło duże uznanie za granicą, odbywając trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych, Chinach i Europie.