Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Zamień puste opakowanie na butelkę wody Letnia akcja Żywiec Zdrój w Helu

Przyjdź na plażę miejską w Helu, przynieś puste opakowanie po napoju (szklane, plastikowe lub aluminiowe) i wymień je w specjalnym kontenerze na butelkę schłodzonej wody Żywiec Zdrój.

Przyjdź na plażę miejską w Helu, przynieś puste opakowanie po napoju (szklane, plastikowe lub aluminiowe) i wymień je w specjalnym kontenerze na butelkę schłodzonej wody Żywiec Zdrój. Specjalna akcja „Dbaj o naturę, tak jak natura dba o Ciebie” potrwa do 23 sierpnia.

Turyści wypoczywający na plaży w Helu za każdą zwróconą butelkę lub puszkę otrzymają jedną niegazowaną wodę Żywiec Zdrój o pojemności 0,5l. Do maszyny recyklingowej można wrzucać puste, niezgniecione opakowania po napojach: plastikowe (PET), aluminiowe oraz szklane o pojemności od 0,2l do 2,5l.

 - Wiele osób wciąż woli wyrzucić zużyte opakowanie do zwykłego pojemnika na odpady,
niż na surowce wtórne, nawet jeśli jest możliwość segregacji. Każda szklana i plastikowa butelka, a także aluminiowa puszka może otrzymać drugie życie, jeśli trafi do odpowiedniego pojemnika. Zachęcamy wszystkich odpoczywających na plaży miejskiej w Helu do przyłączenia się do naszej akcji. Wspólnie zadbajmy o naturę dziękując jej tym samym, za to, że troszczy się o nas na co dzień.” – mówi Michał Schilbach, Senior Brand Manager Żywiec Zdrój.

Akcji towarzyszy konkurs „Dziękuję naturze”, w którym należy zrobić sobie zdjęcie z kontenerem i umieścić je w jednym z serwisów społecznościowych – Facebooku, Instagramie lub Twitterze – z hashtagiem #dziękujenaturze oraz krótkim dowolnym podziękowaniem dla natury. W przypadku Facebooka post powinien być publiczny i należy go dodatkowo otagować znacznikiem @ŻywiecZdrój. Jury wybierze 25 najciekawszych odpowiedzi, które zostaną nagrodzone torbami na laptopy wykonanymi z tworzywa PET pochodzącego z recyklingu.