Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Niepodległości na sportowo w Helu

W Miejskiej Hali Sportowo-Widowiskowej w Helu odbyły się "Wielkie Mecze dla Polski Niepodległej" dzieci biorących udział w XVI edycji Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na Stadion"

10 listopada w Miejskiej Hali Sportowo -Widowiskowej w Helu odbyły się "Wielkie Mecze dla Polski Niepodległej" dzieci biorących udział w XVI edycji Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku w kat. U-18, U10, U-12.

Dzieci zaprezentowali swoje umiejętności piłkarskie przed szeroką publicznością rodziców.

Jak zwykle emocji nie brakowało zwłaszcza gdy po błędzie obrońców kapitan drużyny U-12 II Olaf Kott ze spokojem wprowadził piłkę głową w światło bramki. W meczu rewanżowym drużyna U12 I zdecydowała się na szybką i skuteczną grę w konsekwencji wygrywając spotkanie 2:1 po skutecznych strzałach kapitana drużyny Kamila Kozłowskiego i Huberta Kwietniewskiego.

Podczas meczy do kibicowania wszystkich zachęcała helska maskotka, która cieszyła się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych kibiców.

Drużyna Mistrzów Powiatu Puckiego w kat. U-8 w składzie: Michał Loose, Michał Milkowski (br.), Szymon Rzepko, Wojciech Rzepko, Hubert Sękowski, Jakub Stanowski, Jakub Struk, Jakub Strzeżek, Wiktor Szpyt, Wiktor Tanajno, najmłodsi adepci piłki nożnej swój mecz z drużyną U-10 zakończyły wynikiem remisowym przy stanie 0:0 co zdecydowało o przeprowadzeniu serii rzutów karnych. Adrenalina sięgnęła zenitu. Długa seria rzutów karnych zakończyła się zwycięstwem 6:4 na korzyść drużyny U-10

Wprawdzie w towarzyskich meczach nie chodziło o zwycięstwo a chęć uczczenia Narodowego Święta Niepodległości  to każdy z zawodników chciał pokazać się z jak najlepszej strony przed publicznością co w konsekwencji pozwoliło na wspaniałe sportowe widowisko.

Każde z dzieci otrzymały napoje, słodycze i okolicznościowe dyplomy.

Po zakończeniu meczy zrobiliśmy wspólne zdjęcie po którym delegacja rodziców wręczyła kapitanom drużyn oryginalne piłki Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wielkie podziękowanie należą się sponsorom i rodzicom za pomoc w organizacji imprezy:
Dariusz Lobejko Restauracja KUTTER, Wirtualny Hel - TVK Hel, Rafał Walczak i Lech Pieszak Helska Plaża, Wiesław Wójcik

Organizator: Miejski Zjednoczony Klub Sportowy Hel i Urząd Miasta Helu