Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
2. FREE TIME FESTIWAL Gdańsk, 2-3 kwietnia 2016 / AMBEREXPO

FREE TIME FESTIWAL w jednym miejscu i czasie łączy projekty promujące turystykę, kulturę, naukę, sport, kajakarstwo, rowery, wędkarstwo i urządzanie ogrodów.

2. FREE TIME FESTIWAL
Gdańsk, 2-3 kwietnia 2016 / AMBEREXPO

FREE TIME FESTIWAL w jednym miejscu i czasie łączy projekty promujące turystykę, kulturę, naukę, sport, kajakarstwo, rowery, wędkarstwo i urządzanie ogrodów. To multidyscyplinarny  bank pomysłów, jak twórczo  i przyjemnie spędzać czas wolny. Na powierzchni 12 tys. m2 - w trzech halach wystawienniczych i na terenach zewnętrznych, zaprezentowanych zostanie mnóstwo różnorodnych atrakcji i wydarzeń. Projekt adresowany jest do rodzin z dziećmi, osób poszukujących wyzwań, preferujących nowoczesny, aktywny i zdrowy styl życia. Pierwsza edycja FREE TIME FESTIWAL 2015 okazała się wielkim sukcesem, odwiedziło ją 13.000 osób!

FREE TIME FESTIWAL tworzą komplementarne projekty:

TURYSTYKA - dla ciekawych świata, aktywnych, miłośników sztuki i odkrywców

To przewodnik po atrakcjach turystycznych Trójmiasta, Pomorza i różnych regionów Polski. Wyjątkowa okazja do poznania nowych, wartych odwiedzenia miejsc. W tym roku regionem partnerskim Festiwalu jest Okręg Środkowej Frankonii. Szwajcaria Frankońska to jeden z najładniejszych regionów turystycznych Niemiec - średniowieczne miasteczka, wspaniałe krajobrazy dolin krasowych i ostańców, klimat sprzyjający wielosetletniej kulturze winiarstwa, a także jeden z najpopularniejszych i najrozleglejszych na świecie rejonów wspinaczkowych. Wszystkie te walory będzie można odkrywać w czasie Festiwalu na stoisku Okręgu Środkowej Frankonii.

STREFA SPORTU I AKTYWNEGO STYLU ŻYCIA - to projekt dla aktywnych. Tu będzie można zapoznać się z ofertą obiektów i klubów sportowych (siłownia, fitness, pływanie, tenis, wspinaczka, żeglarstwo), a także spotkać organizatorów imprez sportowych i rekreacyjnych (maratony, triathlony, wrotkarstwo, nordic walking, wspinaczka).  

Dla hobbystów wędkowania - PO RAZ PIERWSZY! ŁOWISKO! Projekt adresowany  jest do osób, dla których łowienie ryb jest prawdziwą pasją. ŁOWISKO to fantastyczna okazja do poznania rynkowych nowości, zakupów, spotkań, wymiany doświadczeń i gorących dyskusji oko  w oko.

Natomiast przegląd wydarzeń artystycznych i prezentacja ofert instytucji kultury, muzeów oraz ośrodków popularyzujących naukę znajdzie się w STREFIE KULTURY I NAUKI.

KAJAK EXPO - dla entuzjastów kajakarstwa

To jedyne w Polsce targi dla pasjonatów kajakarstwa. Tu zaprezentują się dystrybutorzy i wypożyczalnie akcesoriów i sprzętu wodnego oraz organizatorzy spływów. Szczególnie efektownie zapowiadają się profesjonalne pokazy freestyle’u kajakowego - dyscypliny, która szturmem podbija akweny na całym świecie, i w której  mamy doskonałych zawodników.

BIKE FESTIWAL - dla sympatyków dwóch kółek

To impreza promująca rowerowy styl życia, skupiająca producentów i dystrybutorów sprzętu oraz sklepy i serwisy rowerowe. Wśród wystawców znajdą się firmy działające na rynku lokalnym i znane, światowe marki. Termin Festiwalu nieprzypadkowo zbiega się z inauguracją wiosenno-letniego sezonu rowerowego. Zainteresowani kupnem nowego roweru i sprzętu będą mogli liczyć na bardzo atrakcyjne ceny. Ci, którzy własne rowery już mają, na możliwość skorzystania z darmowego przeglądu serwisowego.

PO RAZ PIERWSZY!  FESTIWAL OGRODÓW - dla miłośników zieleni

To świat roślin - premierowy projekt idealnie dopełniający FREE TIME FESTIWAL. Tu poznamy najnowsze trendy w projektowaniu zieleni, dowiemy się, jak projektować i zakładać miejskie ogrody przydomowe, jak komponować i pielęgnować  roślinność.

FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW - dla smakoszy

To zlot mobilnych barów i kawiarni z całej Polski. Załadowane pysznościami Foodtrucki czekać będą na parkingu AMBEREXPO.


FREE TIME FESTIWAL - WSTĘP WOLNY
ORGANIZATOR - Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
WIĘCEJ INFORMACJI: www.freetimefestiwal.pl