Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Foka na plaży w Helu. Dorosłe zwierzę wylegiwało się nad Zatoką Pucką

Foka na plaży w Helu sprawiła niemałe poruszenie. Choć półwyspowe miasto kojarzone jest głównie z tymi zwierzętami,

Foka na plaży w Helu sprawiła niemałe poruszenie. Choć półwyspowe miasto kojarzone jest głównie z tymi zwierzętami, to widok ssaka wylegiwującego się nad Zatoką Pucką nie zdarza się zbyt często. Dorosły osobnik doskonale był widoczny z Bulwaru Nadmorskiego. Turyści komentują, że przypłynęła do fokarium oddalonego od Małej Plaży o kilkadziesiąt metrów.

Foka na plaży w Helu, sierpień 2016. Wietrzny czwartek nie sprzyjał wakacyjnemu wypoczynku na kąpieliskach. Jednak nie dla wszystkich. Przed południem wczasowicze spacerujący Bulwarem Nadmorskim mieli niepowtarzalną okazję, aby podziwiać morskiego ssaka odpoczywającego na Małej Plaży. Zwierzę postanowiło zrobić pauzę w trakcie morskiej wędrówki.

Film, na którym widać jak foka wylegiwuje się na plaży w Helu, podbija internet. Turyści komentują, że zwierzę przypłynęło odwiedzić swoich kuzynów zamieszkujących fokarium. Fakt, miejsce odpoczynku ssaka jest oddalone zaledwie kilkadziesiąt metrów od Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. 

To nie pierwszy przypadek osobliwych odwiedzin fok na naszych plażach. W te wakacje morskie ssaki widzniano na kąpieliskach w Jastarni, Jastrzębiej Górze, czy Władysławowie. 

W tym miejscu należy pochwalić helskich przechodniów, ponieważ nikt nie wpadł na pomysł, aby podchodzić zbyt blisko do zwierzęcia. 
 źródło: Naszemiasto.pl