Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
V Marsz na Orientację Szperk 2016 - dzięki, że z nami byliście!

W sobotę 13 sierpnia 2016 roku odbył się V Marsz na Orientację Szperk. Jubileuszowa edycja, podobnie jak poprzednie, bogata była w liczne atrakcje, dobrą zabawę, pozytywną atmosferę oraz wspaniałych uczestników.

W sobotę 13 sierpnia 2016 roku odbył się V Marsz na Orientację Szperk. Jubileuszowa edycja, podobnie jak poprzednie, bogata była w liczne atrakcje, dobrą zabawę, pozytywną atmosferę oraz wspaniałych uczestników.

W sobotę już przed 9:00 pojawiły się pierwsze drużyny – śmiałkowie Dużej Pętli. W pojedynkę czy w grupie dzielnie przemierzali Półwysep…niektórym wyszło ponad 30 km i tysiące kroków.

Średnia Pętla cieszyła się dużym zainteresowaniem, coś dla wprawionych w boju, ale i nowicjusze dotrzymywali kroku. Jak się później okazało – z bardzo dobrymi wynikami.

Mała Pętelka była do przejścia dla każdego. Na punkcie startowym witaliśmy tych co nie chcieli za bardzo przemęczać się, tych co jeszcze w wózkach się wożą i oczywiście śmiałków Twardzieli

Szperk to nie tylko mapa i las, to liczne zadania do wykonania, a nasza pomysłowość nie zna granic. Wodne atrakcje to już niemal tradycja, tym razem trzeba było walczyć z falami….

Nie można pominąć współorganizatorów, którzy przygotowali kilka stanowisk. Elbląski Oddział Abstrakcyjny egzaminował z jazdy na monocyklu oraz strzelania z łuku (nie ma to jak Wikingowie w Helu :)

Podobno każdy wie jakie odgłosy wydają bociany, ale muzyczna zagadka przygotowana przez Macieja Olewniczaka i Katarzynę Dmowską do banalnych nie należała.

Nie było łatwo i łatwo nie będzie, bo ciągle motywujecie nas do urozmaicania tras, a wszelkie wskazówki staramy się wykorzystywać i wdrażać w kolejnych edycjach.

W tym roku pogoda nas nie oszczędziła, razem z deszczem ognisko popłynęło by wprost do morza. Na szczęście możemy liczyć na dobrych przyjaciół – Bar u Franka ugościł nas, nakarmił, a nawet film wyświetlił. Swoje specjały zaserwowała również restauracja Kutter. Jak co roku mogliśmy liczyć na wsparcie Helkampu. Pięknie dziekujemy!

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim wytrwałości, cierpliwości i woli walki z tegorocznymi trasami!!! Wszystkie trasy były wymagające, zadania trudne i czasem podchwytliwe a lampiony pochowane w różnych trudno dostępnych miejscach, dlatego tym bardziej czapki z głów należą się pokłony dla Was wszystkich.

Kochani było cudownie, widzimy się za rok!

Załoga AC:)