Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
I Maraton Północy - Bieg Czterech Latarni

I Maraton Północy - Bieg Czterech Latarni - przeszedł do historii.

I Maraton Północy - Bieg Czterech Latarni - przeszedł do historii.

W niedzielę 2 października na starcie imprezy stawiło się 117 biegaczy, którzy przyjechali na wybrzeże z różnych stron naszego kraju (m.in. Warszawa, Bydgoszcz, Olsztyn, Dąbrowa Górnicza, Kraków, Tarnobrzeg, Gostyń, Rybnik, Toruń, Złotów, Łochowice, Lublin). Wśród biegaczy startujących w Maratonie Północy obecny był Ryszard Kałaczyński, który przebiegł 366 maratonów w 366 dni. Trasa wiodła od Helu do Rozewia i wbrew pozorom była wymagająca – szczególnie kilka ostatnich kilometrów, gdzie biec trzeba było pod górkę. Dla niektórych biegaczy był to maratoński debiut.

Do mety jako pierwszy dotarł Bartłomiej Matysiak z Czachówka, który wynikiem 3:10:26 ustanowił swój nowy rekord życiowy. Pierwszą na mecie panią okazała się Iwona Świercz z Warszawy (3:40:51). Zakończenie imprezy oraz rozdanie nagród odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym Feniks w Jastrzębiej Górze.

I Maraton Północy zorganizowany został przez Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie przy współpracy z Miastem Hel, Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni, UKS „Biza” we Władysławowie, UKS „Mewa” we Władysławowie, Urzędem Morskim w Gdyni, Placówką Straży Granicznej we Władysławowie, Strażą Miejską we Władysławowie, Komendą Powiatową Policji w Pucku, Apart Hotelem „Gwiazda Morza” we Władysławowie, Gimnazjum im. JPII w Jastarni oraz Ośrodkiem Wypoczynkowym „Feniks” w Jastrzębiej Górze.

Wyniki I Maratonu Północy: www.elektronicznezapisy.pl

źródło: wladyslawowo.pl