Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Koncert "Miłość, Odwaga, Pamięć" poświęcony kmdr. Zbigniewowi Przybyszewskiemu

Burmistrz Helu, Dyrektor ZSO w Helu oraz Muzeum Obrony Wybrzeża zapraszają na koncert "Miłość, Odwaga, Pamięć" poświęcony kmdr. Zbigniewowi Przybyszewskiemu.

Burmistrz Helu, Dyrektor ZSO w Helu oraz Muzeum Obrony Wybrzeża zapraszają na koncert "Miłość, Odwaga, Pamięć" poświęcony kmdr. Zbigniewowi Przybyszewskiemu. 1 grudnia 2016 r., godz. 17:30 w Miejskiej Hali Sportowo-Widowiskowej w Helu.

Koncert „MIŁOŚĆ, ODWAGA, PAMIĘĆ” jest poświęcony kmdr. Zbigniewowi Przybyszewskiemu, człowiekowi niezłomnemu, który w czasie obrony Helu 1939 r. dowodził baterią Laskowskiego, następnie został ranny.  Po kapitulacji Helu trafił do niemieckiej niewoli, a w latach pięćdziesiątych został niewinnie skazany na karę śmierci przez komunistyczny sąd strzałem w tył głowy. Pochowany na „Łączce”. Czeka na uroczysty, wojskowy pogrzeb z honorami na Oksywskiej Kępie.

Koncert przygotowują Aleksandra Ciskowska-Seletyn i Hanna Drewing w ramach akcji „Czytanie w Helu czas zacząć”. Jest to impreza cykliczna, raz w miesiącu czytamy intrygujące książki, zapraszając do współpracy uczniów naszej szkoły oraz niezwykłe osobowości. Czytali dla nas burmistrz Helu, dyrektor ZSO, dyrektor Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu, przedstawiciele: Kapitanatu Portu i Grupy RekonstrukcjiHistorycznej Dywizjon Artylerii Nadbrzeżnej, nauczyciele. Czytamy w różnych miejscach, budując scenografię związaną z lekturą.

     Data koncertu jest nieprzypadkowa, ponieważ w grudniu zbliża się rocznica zamordowania komandora w majestacie prawa.

Koncert to wspólny projekt Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu, Muzeum Obrony Wybrzeża, Urzędu Miasta Helu.

Reżyseria: Aleksandra Ciskowska-Seletyn, Hanna Drewing

Scenografia – wyraz artystyczny: Alina Wiekiera

Czytają: uczniowie ZSO i zaproszeni goście.

Zaśpiewają i zagrają: Cezary Zybała Strzelecki (były lider zespołu Oddział Zamknięty), Krzysztof Redo, Piotr Guz, 14 Artystyczna Helska Drużyna Harcerska WĘDROWCY, dzieci z chórku FLAUTA przy ZSO Hel.