Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Gmina Puck: Podpisanie umowy na budowę tras rowerowych o znaczeniu międzynarodowym

Dnia 24 stycznia w Zamku w Rzucewie odbyło się spotkanie partnerów projektu ?Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 ? partnerstwa Gminy Puck?

Dnia 24 stycznia w Zamku w Rzucewie  odbyło się spotkanie partnerów projektu „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 – partnerstwa Gminy Puck”, gdzie Gmina Puck jest liderem Partnerstwa. Podczas spotkania podpisano umowy na wykonanie tras rowerowych dla Gmin Choczewo, Krokowa, Kosakowo, Miasto Puck, Władysławowo, Jastarnia, Hel. W ramach tego projektu do 2018 r powstanie około 80 km ścieżek rowerowych, wartość całego przedsięwzięcia to 20 mln zł.

źródło: gmina.puck.pl

Puck w projekcie „Pomorskie trasy rowerowe…”

24 stycznia 2017 r. burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska podpisała porozumienie z wójtem gminy Puck Tadeuszem Puszkarczukiem. 

W ramach projektu „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym iR10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – Partnerstwo Gminy Puck” W Pucku powstanie odcinek ścieżki rowerowej o długości ok. 600 m na ul. Wybickiego (od Nowy Świat do Polnej). Od ul. Polnej będzie można naszą ścieżką rowerową dotrzeć do Błądzikowa i dalej.

Powstaną również 3 miejsca postojowe ( nad brzegiem zatoki koło Vematech, przy apartamentach Bauhaus na Rosgardzie i w Parku Nowowiejskiego przy starym szalecie, tutaj dodatkowo zainstalowana będzie całoroczna toaleta), wykonane zostanie utwardzenie terenu, ustawienie wiat, ławostołów, ławek, stojaków na rowery, koszy na śmieci. Termin Realizacji 2018 rok.

Powstanie kolejnych ścieżek rowerowych w Pucku związane jest z budową węzła integracyjnego PKP/PKS. Planuje się ścieżki rowerowe wzdłuż ul. Dworcowej, I Armii Wojska Polskiego, Hallera i 10 lutego.

źródło: miastopuck.pl