Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
III Turniej Piłkarski Dzieci "RÓWNE SZANSE" oraz Koncert Charytatywny w Helu

Przed prezentacją drużyn turniej uatrakcyjnił występ zespołu tanecznego CHEER UP z Jastarni pod dyktando Katarzyny Tomaszewskiej po którym nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju.

III FUTSALOWY TURNIEJ PIŁKARSKI DZIECI
Z ROCZNIKA 2005 i MŁODSI "RÓWNE SZANSE"
oraz Koncert Charytatywny 11 lutego 2017 roku

11 lutego 2017 roku punktualnie o godzinie 11.00 w Miejskiej Hali Sportowo - Widowiskowej w Helu rozpoczął się III Piłkarski Turniej "RÓWNE SZANSE" w którym zagrały dzieci z rocznika 2005 i młodsi. To turnieju zgłosił się 7 drużyn.

Przed prezentacją drużyn turniej uatrakcyjnił występ zespołu tanecznego CHEER UP z Jastarni pod dyktando Katarzyny Tomaszewskiej po którym nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju.

Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Helu Dr Klemens Adam Kohnke, Przewodniczący Rady Fundacji Maciej Niedźwiecki oraz Kierownik Projektów, Koordynator Wolontariatu Paweł Ryta i Prezes Miejskiego Zjednoczonego Klubu Sportowego Marek Furgoł.

Podczas wydarzenia swoją obecnością zaszczyciła nas gwiazda Dawid Krzyżowski. Wyjątkowe umiejętności akrobatyczne w połączeniu z niewiarygodną kontrolą nad piłką, rytmiczną muzyką sprawiły, że widzowie i młodzi adepci piłki nożnej długo będą pamiętać jego występ. W przerwie między meczami Dawid przeprowadził z dziećmi warsztaty szkoleniowe w którym pokazał tajniki operowania piłki.

W przerwach między meczami zostały prowadzone licytacje koszulek z autografami Roberta Kubicy i Dawida Krzyżowskiego.

Tradycyjnie przy tego typu wydarzeniach kibiców nie zabrakło. Dawała znać o sobie do samego końca turnieju. Doping z akcji na akcję, meczu na mecz nie ustawał. Najwięcej emocji dostarczył mecz finałowy w którym spotkali się gospodarze turnieju MZKS Hel I i Pomorskie Hospicjum dla Dzieci jako finaliści z ubiegłego roku. Jedyną bramką w tym meczu zabłysnął Igor Starnawski co pozwoliło na zwycięstwo gospodarzy. Burzy oklasków nie było końca.

Równolegle prowadzona była akcja "MIŚ" gdzie każdy mógł przynieść zabawkę i podarować dzieciom.

Reprezentacja MZKS Hel wystąpiła w składzie: Daniel Furgoł (br), Hubert Kwietniewski (2), Igor Starnawski (4), Kamil Kozłowski (3), Mikołaj Kurpet, Kamil Sztubiński, Filip Wieczorek

Punktualnie o godzinie 17.00 w helskiej Sieciarni rozpoczęliśmy Koncert Charytatywny na którym zagrali Cezary Zybała-Strzelecki, Zuzia Polańska o Olivia Fok. Powitania przybyłych gości dokonała Prezes Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci Małgorzata Bałkowska.

Serdeczne podziękowania składamy: Burmistrzowi Helu za objęcie honorowym patronatem wydarzenie, artystom którzy zaśpiewali na koncercie charytatywnym, wolontariuszom z Helu i Gdańska a także partnerom wydarzenia: Zespół Zakładów Obsługi Miasta, Portal Hel.pl,

Podziękowania składamy też dla sponsorów: Agencja Ochrony Osób i Mienia "OMEGA", Bar Hello Ireneusz Szczegielniak, Aleksandra i Ryszard Witschenbach, Restauracja KUTTER, Helska Plaża Rafał Walczak i Lech Pieszak, Witold Targoński, Anna Struk, Edyta Strzeżek, Aleksandra i Adam Hermann, Agnieszka i Paweł Tanajno, Restauracja WANOGA, Hotel Bryza Resort & SPA - Jurata, Beata i Artur F.H.U. Migotka, TVKHEL,

Celem wydarzenia była pomoc i wsparcie finansowe dla podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Sekretarz turnieju: Wiesław Wójcik
Sędziowie: Kamil Englisch i Michał Wójcik

Prowadzący wydarzenie: Norbert Górski

Organizator: Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku, Gmina Miejska Hel
i Miejski Zjednoczony Klub Sportowy Hel

Norbert Górski