Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Relacja z Free Time Festiwal 2017

Moc atrakcji w ostatni weekend 1-2 kwietnia 2017 zapewnił wszystkim uczestnikom tegoroczny Free Time Festiwal w Gdańsku. W wydarzeniu organizowanym w halach Amber Expo wzięło udział kilkuset wystawców i kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających z Polski z zagranicy, w tym całe rodziny z dziećmi.

Moc atrakcji w ostatni weekend 1-2 kwietnia 2017 zapewnił wszystkim uczestnikom tegoroczny Free Time Festiwal w Gdańsku. W wydarzeniu organizowanym w halach Amber Expo wzięło udział kilkuset wystawców i kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających z Polski z zagranicy, w tym całe rodziny z dziećmi. 

Liczne pokazy i prezentacje sprawiły, że nie sposób było się nudzić. Na wielu stoiskach organizowane były konkursy z cennymi nagrodami. W ramach Free Time Festiwal można było odwiedzić targi "Turystyka i Czas Wolny", "Kajak Expo", "Bike Festiwal", "Ogrodowe Kreacje" (gość specjalny: Maja Popielarska), "Festiwal Smaków i Food Trucków" z kuchnią z całego świata oraz obejrzeć debiuty i Mistrzostwa Polski "Fit-Kid & Fitness Aerobic". Była również plaża, na której można było m.in. pograć w siatkówkę plażową. Zobaczcie naszą krótką relację filmową:

Festiwal sprawdził się nie tylko jako znakomita forma rozrywki i rekreacji, ale również doskonale spełnił rolę edukacyjną - na wielu stoiskach można było w interaktywny i przystępny sposób poszerzyć swoją wiedzę. Wśród wystawców było m.in. Gdańskie ZOO - które zorganizowało konkurs dotyczący zwierząt w nim żyjących oraz prowadziło akcję poświęconą zagrożonym gatunkom. Na stoisku Pomorskiej Policji podobnie jak w ubiegłym roku odwiedzający poszerzali swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa drogowego i nie tylko. Centrum nauki "Experyment" w Gdyni odkrywał przed dziećmi i młodzieżą świat nauki.

Na miejscu można było się najeść do syta. Uczestnicy Free Time Festiwal mogli skorzystać z bogatej oferty kuchni z całego świata. "Fast Food", "Slow Food", kuchnia wegetariańska, kuchnia orientalna, klasyczne kiełbaski z frytkami - każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zainteresowanie było ogromne, więc do każdego z kilkudziesięciu Food Trucków, szczególnie po południu, tworzyły się kolejki i trzeba było chwilę odczekać na upragniony posiłek. Przy unoszących się w powietrzu aromatach było to prawdziwym wyzwaniem. Po festiwalowym weekendzie kucharze będą zapewne potrzebowali kilka dni odpoczynku, bo przez cały czas trwania imprezy pracowali bez przerwy na najwyższych obrotach.

Oprócz food trucków można było zasmakować regionalnej kuchni na wielu stoiskach. Muzeum Zamkowe w Malborku częstowało wszystkich chętnych lokalnymi rarytasami, po czym można było przystąpić do malowania ceramicznych medali. Malowania zresztą było więcej na Free Time Festiwal - np. na stoisku 
"Polferries / Kraina Dziecięcych Marzeń", gdzie dziecięce twarze nabierały barw i zamieniały się w różne zwierzątka, po czym przystępowały do bitwy na dmuchane miecze.

Po sąsiedzku swoje stoisko miał nasz portal www.polwysep.pl - dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili, za miłe słowa i ciekawe rozmowy. Rozdaliśmy m.in. dwa tysiące naszych mapek z atrakcjami Powiatu Puckiego i 5 kg krówek. ;)