Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Obchody 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbędą się w piątek (01.09) w miastach Powiatu Puckiego.

fot. wladyslawowo.pl

Burmistrz Władysławowa Roman Kużel zaprasza na obchody 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Uroczystości rozpoczną się mszą świętą, która odbędzie się 1 września (piątek) o godz. 18:00 w kościele pw. WNMP we Władysławowie.

Tradycyjnie już pod kościołem podstawiony będzie autobus, który po mszy zabierze delegacje i osoby zainteresowane na miejsca pamięci (pomnik przy ul. Męczenników Wielkiej Wsi i cmentarz przy ul. Gdańskiej), gdzie będzie możliwość złożenia kwiatów.

 

Uroczystości Patriotyczne 1 Września w Kosakowie

Z okazji 78. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej zapraszamy 1 września br. na uroczystości patriotyczne w Gminie Kosakowo: o godz. 15.00 złożymy kwiaty, wiązanki i znicze pod Pomnikiem Żołnierzy WP i AK vis-à-vis Urzędu Gminy, następnie ok. godz. 15.25 oddamy hołd poległym w Kwaterze Żołnierzy Września na cmentarzu w Kosakowie. 

Wystawa Poświęcona Obronie Kępy Oksywskiej

Sołtys i Rada Sołecka Dębogórza zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzenia Wystawy poświęconej Obronie Kępy Oksywskiej w 1939 roku, którą obejrzeć będzie można w Domu Kaszubskim w Dębogórzu dzięki uprzejmości mieszkańca wsi Dębogórze – pana Sebastiana Dragi. Wystawa czynna będzie w sobotę 16 września w godz. 14.00-19.00, w niedzielę 17 września w godz. 12.00-19.00 oraz w poniedziałek 18 września w godz.

08.00-12.00 (termin przewidziany dla szkół). Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie z rekonstruktorami w sobotę od godziny 16.00; w tracie spotkania przewidziano specjalne „wojskowe” atrakcje.