Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Znaczek Turystyczny No. 708 Hel - Początek Polski

Znaczek Turystyczny posiada numer identyfikujący dane miejsce, z tego powodu jest on prawdziwą atrakcją dla kolekcjonerów.

W całej Europie, USA i Rosji jest 5200 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym.

Znaczek Turystyczny posiada numer identyfikujący dane miejsce, z tego powodu jest on prawdziwą atrakcją dla kolekcjonerów.

Pewnego dnia powstał pomysł helskiego Znaczka Turystycznego. Zapoznaliśmy się bliżej z tematem i ku naszemu zdumieniu okazało się, że Znaczkami Turystycznymi jest baaaardzo duże zainteresowanie i jest to naprawdę świetna sprawa. Hel, tak piękne miejsce, nie może pozostać bez znaczka. Kolekcjonerzy marzą o tym, by Hel odwiedzić.

Miejsca sprzedaży:
Informacja Turystyczna, ul. Kuracyjna 26, Hel

Hel to miasto położone na cyplu Mierzei Helskiej, znane jako ośrodek turystyczny oraz ośrodek rybołówstwa. Niemal ze wszystkich stron miasto otoczone jest rzez wody Morza Bałtyckiego, a tylko od północno-zachodniej strony wąskim fragmentem lądu połączone jest z Jastarnią i dalej Władysławowem. Znaczenie nazwy Hel nie zostało do końca wyjaśnione, ale jednym z nich jest tłumaczenie jakoby nazwa ta oznaczała „wydmę, pustkowie, cypel”. Pierwsze wzmianki o Helu pochodzą z 1198 r. W XIII w. ówczesna wieś stała się jednym z najważniejszych centrów handlowych regionu. Prawa miejskie otrzymał już przed 1266 rokiem. Na przestrzeni lat Hel intensywnie się rozwijał, ale ostatecznie ustąpił pobliskiemu Gdańskowi. Prawa miejskie stracił w roku 1872. W 1893 r., kiedy we wsi został zbudowany port rybacki powstrzymano upadek Helu. Stał się on wtedy schronieniem dla statków rybackich, ale także popularnym celem wycieczek dla mieszkańców Gdańska i Sopotu, a później także miejscowością uzdrowiskową. Prawa miejskie odzyskał po 1945 roku.