Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
FREE TIME FESTIWAL - było klimatycznie!

Free Time Festiwal to kompleksowy przewodnik po atrakcjach turystycznych, kulturalnych, rozrywkowych, kulinarnych, rekreacyjnych Trójmiasta, Pomorza, różnych regionów Polski i naszych sąsiadów.

Osiem stref „klimatycznych”, fantastyczna atmosfera, moc atrakcji, spotkania z podróżnikami i masa pomysłów, jak spędzać czas wolny: na łonie natury, w mieście, na wodzie, na rowerze, aktywnie i z kulturą za pan brat. Gdański FREE TIME FESTIWAL znowu oczarował publiczność! Imprezę  odwiedziło 20 000 gości.

Free Time Festiwal to kompleksowy przewodnik po atrakcjach turystycznych, kulturalnych, rozrywkowych, kulinarnych, rekreacyjnych Trójmiasta, Pomorza, różnych regionów Polski i naszych sąsiadów. W ośmiu strefach „klimatycznych” ….. wystawców zaprezentowało 1001 pomysłów i propozycji na aktywne spędzanie wolnego czasu, a lista przygotowanych przez nich atrakcji była imponująca (ponad 100!).

Swoje walory turystyczne i rekreacyjne zaprezentowały: Środkowa Frankonia, Saksonia, Brandenburgia, Grodno, Litwa i najpiękniejsze regiony i miasta Polski. Do odpoczynku na łonie natury w stylu slow - w ramach projektu „Odpoczywaj na wsi” - zachęcało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Strefą cyklistów był BIKE FESTIWAL. Tu można było zaopatrzyć się w sprzęt, spotkać z ekspertami, utytułowanymi sportowcami i rowerowymi podróżnikami. W strefie E-mobily Expo prezentowane były rowery elektryczne i samochody hybrydowe, a na wystawie pojazdów nietypowych prawdziwie unikatowe rowery customowe, poziome, trójkołowe i transportowe. 

FREE TIME FESTIWAL był też areną zmagań sportowych. Publiczność oklaskiwała mistrzowskie pokazy akrobacji sportowych, rowerowych i rolkowych. Każdy mógł przetestować  swoje umiejętności na mini stadionie lekkoatletycznym, mini boisku do piłki siatkowej i nożnej, torze wodnym skimboard, trampolinach i wioślarskich ergometrach. 

Mnóstwo aktywności czekało w Strefie Dziecka: kreatywne zabawy, eksperymenty, animacje, warsztaty artystyczne i super niespodzianka: Wielki Zlot Wielkich Maskotek czyli spotkanie wszystkich obecnych na festiwalu zwierzaków, ptaków i innych stworów, zakończone wspólnym zdjęciem na celebryckiej ściance. A na parkingu AMBEREXPO food trucki serwowały dania inspirowane smakami różnych kultur i krajów.
Było pysznie!