Polwysep.pl     kamera - obraz na żywo   |   pogoda   |   e-kartki   |   galeria zdjęć   |   księga gości   |   linki
Łopaty poszły w ruch - Plażowe Mistrzostwa Budowniczych

Już po raz 5 na polskich plażach pobijane są kolejne rekordy w budowaniu jak najwyższej piaskowej wieży.

Już po raz 5 na polskich plażach pobijane są kolejne rekordy w budowaniu jak najwyższej piaskowej wieży. Plażowe Mistrzostwa Budowniczych gromadzą rzeszę osób przebywających w nadmorskich kurortach - mobilizują do aktywności fizycznej, uczą współpracy, ale i zdrowej rywalizacji. Niezmiennie partnerem wydarzenia została marka Wader, której łopatki wykorzystywane są przez budujących.

Jak odmienić wypoczynek na plaży w aktywny i ekscytujący czas? Odpowiedź na to pytanie znają organizatorzy Plażowych Mistrzostw Budowniczych. Wystarczy kilka łopat do piasku, 90 minut i rotacyjnie zmieniające się drużyny, złożone z 10 dorosłych osób. Tak powstają ponad 3,5 metrowe wieże. Liczy się tu nie tylko siła, ale też dobry plan i spryt.

Rywalizacja zawładnęła naszym życiem. Lubimy rywalizować i to pobudza nas do działania. Tak też jest i w tym przypadku. Uczestnicy z ogromnym zapałem angażują się w proces budowania, bo przecież na najlepszych czeka puchar. Poziom adrenaliny, podczas na pozór zwyczajnego zajęcia jakim jest zabawa w piasku, jest tutaj niezwykle wysoki. Każdy wykonywany pomiar wieży wzbudza niebywałe emocje i mobilizuje do wzmożonego wysiłku. Nasze łopatki z serii Happy Summer zostały przetestowane przez budujących z każdej strony i okazały się być nie tylko dziecięcą zabawką, ale i sprzętem do zadań specjalnych - komentuje Ewelina Kozielska z firmy Wader-Woźniak, partnera wydarzenia.

Impreza idealnie wpisuje się w obecne trendy aktywnego wypoczynku. Odchodzimy od biernego wylegiwania na plaży na korzyść sportu, który jest tak ważnym elementem zdrowego życia. Także rodzinna atmosfera odgrywa tu ważną rolę. Organizatorzy udowadniają, że na plaży można się doskonale bawić - przy tym bezpiecznie, dynamicznie i niezależnie od wieku. 

Poza zawodami dla dorosłych przygotowano również atrakcje dla dzieci. Maluchy mogą wykazać się kreatywnością w budowaniu piaskowych konstrukcji i tym sposobem zdobyć zestawy zabawek marki Wader. 

Tegoroczna edycja Plażowych Mistrzostw Budowniczych trwa od 30 czerwca do 24 lipca. Rywalizacja rozegra się w 22 miejscowościach.